Компанія депутата міськради виграла у суді щодо землі на вул. Липова Алея

Опубліковано:
Наші гроші

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду закрив провадження за скаргою заступника керівника Львівської обласної прокуратури, в такий спосіб прокуратура не змогла в судовому порядку визнати недійсним договір оренди землі між ЛМР та компанією “Актив-Комплект”. Про це повідомляють журналісти видання “Наші гроші. Львів”.

Цю компанію очолює депутат Львівської міськради Олексій Різник. З 2020 року підприємство орендує на вулиці Липова Алея, 5 у Львові ділянку понад 2,8 га, вона утворилась після об’єднання земель 2 га і 0,8 га. Перші 2 га “Актив-Комплект” отримало в оренду після того, як придбало за 27,4 млн грн торговий комплекс, який належав футбольному клубу “Карпати”.

Прокуратура вважає, що другу ділянку площею 0,8 га не могли передавати в оренду без аукціону, бо вона є вільною від об’єктів нерухомості. На ділянці розташовані пішохідні доріжки, майданчики для паркування автомобілів, зелені насадження тощо. Держорган програв у першій інстанції, опісля Західний апеляційний господарський суд не задовольнив скаргу прокуратури. Однією з причин стало невдале кримінальне розслідування. Передачу ділянки досліджували слідчі, проте не довго – до вересня минулого року.

Львівська міськрада у судах свідчила проти прокуратури. Мовляв, ділянка площею 2 га виходить за межі і заходить на другу ділянку 0,8 га. Судді врахували думку експерта, що дійсно так і є. Верховний Суд вирішив, що прокуратура для обґрунтування оскарження навела справи в яких різна фактично-доказова база, тому їхні твердження були помилковими. Тоді суд касаційної інстанції закрив справу, бо прокуратура посилалась на неподібні норми права.

У червні 2021 року Львівська міська рада погодила фірмі депутата Різника будівництво на цій землі п’яти багатоквартирних житлових будинків на 17 секцій із громадськими приміщеннями та дві багатофункціональні будівлі. У новому комплексі передбачили 35 тис. кв. метрів житлових площ, а також спортивне приміщення та дитячий садок. Проте будівництво комплексу суперечить генеральному плану міста, адже тут планується розміщення спортивних центрів та озеленених територій і не передбачене зведення житла.

Територія не має зонування, тому в лютому 2021-го було затверджено план цієї території, але проєкт ДПТ не погодила архітектурно-містобудівна рада, бо архітекторам не надали інформацію щодо щільності комплексу і будівництво не передбачало транспортні навантаження на вулиці Липова Алея. Раніше цю територію резервували для розбудови допоміжної інфраструктури стадіону “Україна”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто затвердило документацію для капремонту тролейбусних ліній в Сихівському районі.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ