Історія однієї сихівської стіни

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Графіті вже давно є легітимною формою мистецтва. Для молодих людей міста – це невід’ємна форма урбаністики, тому графіті не можна заперечувати. Щобільше, його варто досліджувати. Зокрема, як мистецтво, яке несе в собі певну заяву суспільству.

Щороку в різних містах України відбуваються графіті-фестивалі “Алярм”, зокрема і у Львові. У 2018 році вперше було цей фестиваль на Сихові. Організатори шукали нові локації для вирішення візуальних проблем міста, спеціально обирали занедбані простори, щоб дати нове життя стінам. Одним з таких місць стала стіна на вул. Червоної Калини, 68, що поруч з Сихівським відділом поліції.

Загалом в фестивалі взяли участь близько 70-ти художників з усіх куточків країни. Магія графіті-фестивалів, це коли буквально за два дні сотні метрів квадратних непривабливих стін, перетворюються на мистецький об’єкт – строкатий, кольоровий, цікавий.

Натисніть на фото, щоб переглянути галерею:

 

 

Тарас Довгалюк, організатор фестивалю, ділиться з нами своїми спогадами:

«Ми вже давно отримали запрошення від Тараса Репицького, голови ГО “СихівМедіа”. Знайти необхідну стіну було не так просто, адже фестиваль у Львові ­– це найбільша графіті-подія України і потрібно мати тисячі квадратних метрів, щоб забезпечити всіх бажаючих площею на стіні.

Але все ж таки натрапили на стіну позаду райадмінстрації, яку вже частково розфарбували в співпраці з ГО “Інститут суспільних ініціатив”. Вона чудово підійшла для фестивалю – занедбана, розписана, велика.

 

 

Дізналися хто власник, шукати риштування, отримувати всі необхідні дозволи. Особливих проблем із цим не виникло і до задуманого дня все було готово. Правда, бажаючих було більше, ніж могла вмістити стіна і ми підключили ще дві локації – бойлерні на вул. Г. Хоткевича і М. Драгана.

Так вийшло, що навколо стіни одні багатоповерхівки однотонних кольорів та скупих на архітектуру. Коли було все завершено, а риштування розібрано, ми побачили на скільки яскрава домінанта у нас вийшла.”

Тарас Довгалюк згадує той фестиваль, як один із найвдаліших – чудова атмосфера, класне просторове середовище, схвальні відгуки мешканців. Для багатьох художників – це був незвичайний фестиваль, довелося малювати на риштуваннях і мати сусідів не тільки зліва чи справа, а й зверху, чи знизу. Така співпраця допомагає розвивати культуру спілкування, співпрацювати, шукати компроміси.

 

 

“Візуальні проблеми не перший рік хвилюють наш район. Мені здається, що такі графіті-фестивалі, як “Алярм”, є можливістю покращити життя і комфорт на Сихові і зробити його більш приємним і сучасним,” — також щодо фестивалю поділився думками Тарас Репицький.

Валерія Чеширська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів від Сихова до Підзамче.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ