10 фактів про Боднарівку

Опубліковано:

Автовокзал, іподром, парк з дитячим кінотеатром, ЛАЗ – це все знаходиться в одному з мікрорайонів Сихівського району – Боднарівці. Не знали? Отже, будемо розбиратись за допомогою цікавих фактів.

1. Район «Боднарівка» утворився у повоєнні часи (на початку 1930-х років), коли з одного боку заснували цегельню від спілки «Радзивил, Відмер і Зелінський», а з протилежного – місцеву бетонарню (функціонує досі під назвою «Львівський завод залізобетонних виробів»).

2. Один з небагатьох районів, який повністю позбавлений краси старовинної львівської архітектури, бо забудований багатоповерхівками для працівників заводів.

3. З правого (парного) боку вулиці Стрийської болгари мали власні городи з яких постачали львів’янам різні овочі та фрукти і, навіть дуже рідкісні на той час, помідори.

4. В мікрорайоні розташовано найменший парк Львова з однойменною назвою.

5. У 1950-х роках на Боднарівці створили зону відпочинку з озером «Піонерським», але через сильну забрудненість його спустили й тепер там лише болото.

6. Іподром, розташований у цьому мікрорайоні, свого часу був у п’ятірці найкращих арен СРСР.

7. Боднарівку поділяють одні з найбільших транспортних артерій міста – вулиці Наукова та Стрийська.

8. У парку Боднарівка в радянські часи був дитячий кінотеатр «Літак», який було облаштовано в середині корпусу пасажирського літака АН-10.

9. ЛАЗ (Львівський автобусний завод) – колись найбільше підприємство України з випуску тролейбусів та автобусів. Саме з цього заводу машини роз’їжджались і курсували по усьому Радянському Союзі.

10. Саме у мікрорайоні Боднарівка розташований один з найдорожчих (після НСК «Олімпійський» та «Донбас-Арени») стадіон «Арена Львів». До речі, цікавий факт про наш стадіон – граючи на «Арені Львів», Національна збірна України ще жодного разу не програла.

Христина Онисько

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 90-ті на Сихові: морозиво в Екрані, светри Boys та перші дискотеки

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ