«Інший Франко». Фільм про досі незнаного для нас Франка.

Опубліковано:

Що ви згадуєте, коли чуєте прізвище Франко? Видатного українського поета, прозаїка та патріотичного громадського діяча. Та чи чули ми щось про його сина, Петра Франка, діяльність якого була не менш важливою. Розкрити невідомого для народу Петра Франка вирішив режисер Віталій Малахов. Чи впорався він з цією непростою задачею? Ми сходили в кіно і хочемо поділитись рецензією та заохотити сихівчан сходити на цей український фільм в кінотеатр.

Трішки біографії головного героя 

Франко Петро Іванович – український педагог, письменник, науковець-хімік, третій син Івана Франка. Був командантом летунського відділу Української Галицької армії, засновником авіації в Галицькій армії.Та факт, що вразив мене найбільше, це те, що він був один із співзасновників національної скаутської організації «Пласт». Де, як ми знаємо, виховують патріотичний дух.

Сюжет фільму

Події розгортатись тоді, коли Львів стає частиною Радянського Союзу. Петро вимушено стає депутатом Верховної Ради УРСР, адже в нього було багато проукраїнської діяльності, яку радянська влада точно не пробачить. Зараз робота депутатом в Радянському Союзі звучить ганебно, але у Франка не було іншого вибору. За ним та його сім‘єю уважно починають стежити НКВД-исти. Не зважаючи, що він став депутатом УРСР та голосував за проросійські рішення, Петро Франко не забував, що працює для народу України. Головному герою вдалось врятував лікаря від виселення з дому, ймовірно, від етару в Сибір. Про це взнає його найкращий товариш – Андрій Грищук, та навідує Петра і його сім‘ю день народження Франка. Що ж принесла за собою ця зустріч та як вона змінила життя сім’ї Франко? Ви побачите у фільмі.

У фільмі показано декілька важливих етапів життя Петра Франка: його участь у «Пласті», як він був командантом летунського відділу Української Галицької армії, як працював науковцем в Харкові та намагався врятувати людей від Голодомору.

Загалом можемо виділити декілька основних ідей в цьому фільмі: патріотизм, любов та повага до родини, суперництво з найкращим другом.

Виробництво фільму

Режисером цієї кінострічки є Віталій Малахов, а головну роль виконав В’ячеслав Довженко (відомий завдяки фільмам «Кіборги» та «Свінгери»). Зйомки проходили в Києві та у Львові, а саме в меморіальному музеї «Дім Франка» та у Стрийському парку. Автори фільму відповідально віднеслись до зображення сім‘ї Петра Франка, адже перед зйомками фільму вони проводили консультації з внуками Петра та працівниками музею «Дім Франка». Також для фільму було збудовано репліку літака Першої світової моделі «Альбатрос». Літак позначений бортовим номером LVGC-15960, з таким самим бортовим номером літав і Петро Франко. Прем’єра фільму відбулась ще 11 вересня 2021 року, проте в українських прокат біографічна драма вийшла 8 лютого 2023 року. (Джерело https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Інший_Франко)

Відверто кажучи, я була дуже здивована що на весь зал лише 6 глядачів і чому цей фільм має невелику пвар-кампанію. Я йшла з думкою, що це дуже неякісний фільм, адже ніхто про нього не говорить. Проте ця думка була хибною. Півтори години швидко промайнули, адже сюжет захоплює. Чудова акторська гра, якісна зйомка, зворушлива історія та цікавий історичний персонаж. Чудово, що показано не просто суху автобіографію, а режисер дозволяє пережити емоції головного героя разом з ним. Єдиний мінус, на мою думку, це те, що показано доволі мало сцен періоду коли Петро Франко працював льотчиком. 

З чим можна порівняти фільм? Десь віддалено він мені нагадав «Щедрик», можливо через те, що події відбуваються приблизно в однаковий час. А так, якщо ви досі не придбали квитки на цей фільм – ви багато втрачаєте. Підтримуємо якісне українське кіно разом!

Марія Голуб

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ