Чотири сихівські школи проінспектували на інклюзивність

Опубліковано:

Фото: College of Education & Human Development – University of Delaware

 

Експерти проекту Inclusive Friendly провели оцінки Індексу Інклюзивності 4 шкіл Сихівського району, аби покращити рівень інклюзивної привітності на майбутнє.

У рамках робочої групи з розвитку Сихова, її члени вирішили приділити окрему увагу питанню інклюзивної привітності згідно з Індексом Інклюзивності. Для перевірки вони обрали 4 заклади освіти: школи № 72, № 95, № 86 та Сихівська гімназія. Вивченням стану шкіл займалися фахівці проекту Inclusive Friendly. Проект діє з 2016 року та працює по Україні, навчаючи та адаптовуючи середовище для всіх громадян без винятку.

За словами Віталія Сергійчука, директора Inclusive Friendly, перевірку провели не для того, аби показати хто хороший, хто поганий. Це зробили, аби покращити стан навчальних закладів й обізнаність персоналу.

«При перевірці визначили, що існує поле для розвитку: від надання рекомендацій до Львівського інституту післядипломної освіти з приводу навчання працівників, до зауважень з архітектурної доступності, створення сайту, доступного для людей з порушеннями зору, вивчення лементів жестової мови тощо», — пояснює Віталій Сергійчук.

Директор проекту також зазначає, що загалом результати нижчі за потрібні.

«Але цю оцінку робили не для того, щоби вказати на винних чи якось насварити тих, хто щодня працює над розвитком освітньої системи, а заради того, щоби мати план підвищення інклюзивної привітності на майбутнє», — каже Віталій Сергійчук.

Загальний висновок експертів такий: школи мають, хоч і з зауваженнями, елементи доступності для дітей, які навчаються там вже сьогодні. Однак вони не готові прийняти учнів іншої нозології вже завтра.

Так, школа № 72, що на Зубрівській, 1, отримала оцінку менше потрібної, що свідчить про доступність нижче потрібної. Експерти мали зауваження до інклюзивної привітності персоналу та внутрішньої доступності закладу освіти.

За висновками фахівців, внутрішнє середовище малодоступне для людей з різними порушеннями.

«І хоч більшість зауважень є некритичними для специфіки нозологій дітей, що навчаються в цій школі, це все одного потрібно для забезпечення доступу всіх дітей у наступні роки діяльності, якщо така запланована», — йдеться у висновку.

Також є зауваження до пандусу, ширини дверей, висоти порогів.

Невисокий рівень інклюзивної привітності персоналу, за словами експертів, показує важливість надання експертних рекомендацій у Львівський Інститут Післядипломної освіти з тем: спілкування з людьми (дітьми) з порушеннями слуху, зору, відсутність знання затвердженої правильної термінології тощо.

Фото ілюстративне. Джерело: Волинські новини

Школа №86, яка знаходиться на вул. Скорини, 34, також отримала загальний бал, нижчий за потрібний. Майже максимальні оцінки фахівці поставили інклюзивності персоналу та корпоративній інклюзивній культурі. Натомість заклад має низькі бали у внутрішній доступності, інклюзивній привітності та зовнішній доступності.

«Для забезпечення безпроблемного проїзду людям в інвалідних візках, з дитячими, вантажними чи іншими візками, в усіх місцях перетину пішохідних шляхів/тротуарів з проїжджою частиною різних напрямків руху (виїзду з автомобільних стоянок, зупинок громадського транспорту). необхідно влаштовувати похилі з’їзди — пандуси. На тротуарі не повинно бути сходів, вибоїн, а щілини між тротуарними плитами чи у різного виду решітках повинні бути не більше 1,3 х 1,3 см», — пояснюють експерти.

Школа №95 також не отримала достатньо високих оцінок. Вона має схожі досягнення і проблеми з попереднім закладом освіти. Один з пунктів, на який фахівці звернули увагу, це забезпечення безперешкодного проходу для людей з порушеннями зору на пішохідні шляхи/тротуари. Кущі зелених насаджень не повинні виступати на них, а гілки дерев, вивіски чи інші предмети не мають звисати нижче від 2,10 м.

Те саме з оцінкою Сихівської гімназії. Найбільш проблемними тут є інклюзивна привітність персоналу та внутрішня доступність. Краще справи з зовнішньою доступністю і високі бали у сфері інклюзивності персоналу та корпоративної інклюзивної культури.

Аби стати ще кращими, представники Inclusive Friendly радять додати положення про доступність у рамках внутрішнього кодексу організації або схожого документа для ознайомлення усіх працівників та учасників навчального процесу. Створення доступного для людей з порушеннями зору сайту та загалом усіх інформаційних матеріалів взято як один з пріоритетів розвитку інклюзивно привітного середовища.

Читайте також: Інклюзія з нуля. Як сихівчанка віддала дитину з особливими потребами до звичайної школи

Також показником покращення буде дотримання пропорції у 4% працівників з інвалідністю тощо.

«Усі результати були надіслані профільним установам, що їх обробляють та визначають, що зробити в першу чергу. Також відомо, що дирекція та вчителі готові працювати та раді змінюватися», — додає директор Inclusive Friendly.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ