Хірурги Чорнобильської лікарні видалили дівчинці пухлину діаметром 10 см

Опубліковано:

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі хірурги виявили новоутвір діаметром 10 см у шестирічної дівчинки Аделі із Запоріжжя. Спеціалісти видалили пухлину і тепер дитині нічого не загрожує.

Батьки Аделі разом із донькою переїхали до Львова на початку повномасштабного вторгнення, щоб доглядати за важкопораненим родичем. Вирішили залишитись тут, у місті, де доньці буде більш безпечно та комфортно.

Молода сім’я дуже дбає про здоров’я доньки, тож регулярно відвідують лікарів для профілактичних оглядів. І навіть повномасштабне втрогнення та переїзд в інше місто не змінила цього родинного правила.

Під час одного із візитів, на УЗД, спеціалісти виявили чималий новоутвір у животі малечі. Занепокоєні батьки одразу звернулись у Центр по допомогу.

“Новоутвір заочеревинного простору був досить великий. Очевидно було, що він стрімко зростав, оскільки під час попередніх УЗД його не було діагностовано. Тож діяти потрібно негайно. Ми дообстежили дівчинку і провели біопсію пухлини. Результат підтвердив доброякісний характер утвору, тож хіміотерапії у цьому випадку не знадобилось. Наша хірургічна команда успішно видалила утвір. Жодних ускладнень у маленької пацієнтки ні під час операції, ні у післяопераційний період не виникло”, – розповів дитячий хірург Центру Андрій Кузик.

Завідувач хірургічним відділенням Богдан Романишин каже, що пухлини у заочеревинному просторі у дитячому віці виявляють часто. Серед них є і доброякісні, і злоякісні. Саме вчасна діагностика підвищує шанси на одужання та покращує прогнози терапії. І закликає батьків більше звертати увагу на скарги на самопочуття дітей, та не нехтувати профілактичними оглядами у лікарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На фасаді ліцею “Інтелект” відкрили меморіальну дошку пам’яті захиснику Андрієві Резнікову

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ