Фото: Zaxid.net
Львівські комунальні служби погрожують припинити подачу холодного та гарячого водопостачання, а також призупинити курсування трамваїв та тролейбусів через затримки у зарплатах ЛКП. Про це повідомили на сайті ЛМР.
В бюджет міста в квітні недоотримано близько 135 млн грн через кризу, яку спричинила пандемія коронавірусу. Ситуація із надходженнями до бюджету у травні-червні очікується такою ж. Для того, щоб вирішити цю проблему в мерії вирішили взяти черговий кредит у ЄБРР. Вони готові надати 1 млн євро позики українським містам, які постраждали внаслідок пандемії.
З передбачених у бюджеті 473 млн грн комунальні підприємства профінансували лише на 200 млн грн. Коштів на ЛКП вистачає лише на травень, тоді як на червень їх уже немає. Працівники «Львівводоканалу», «Львівтеплоенерго», «Львівелектротрансу», АТП-1 та інших комунальних підприємств міста залишаться без зарплат.
На засіданні 28 травня депутати не підтримали рішення щодо участі ЛМР у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку.
За умови, якби «Пакет солідарності» прийняли, то місто отримало б кошти, завдяки яким само можливим покриття збитки, завдані комунальним підприємствам під час карантину, у тому числі кошти на виплату заробітної плати працівникам.
Проте на думку депутатів брати кредит у ЄБРР зараз, коли в міста уже є кредитні позики на суму понад 5 мільярдів гривень, на зарплати комунальників не варто. Натомість вони запропонували зекономити бюджетні кошти на щомісячних преміях і доплатах меру та його заступникам. Адже, як стало нещодавно відомо, дружина мера Садового, Катерина Кіт-Садова задекларувала майна та коштовностей на 25 млн доларів. Тому ця пропозиція провалилась.
Засідання було довге із запеклими дебатами, депутати відмовились погоджувати кредит ЄБРР на виплату зарплат працівникам ЛКП. «За» відповідну ухвалу проголосували 27 депутатів, тоді як для прийняття рішення не вистарчило лише 6 голосів.
Як розповіла заступниця міського голови з питань ЖКГ, Ірина Маруняк, під час останнього засідання ЛМР у «Львівводоканал», «Львівтеплоенерго» не отримують 100% передбачених коштів, тому є збитки. Кожного дня в місті трапляється близько 15-16 витоків, тоді як за п’ять місяців – це 2 400 витоків. Люди, які ліквідують ці витоки, часом стоять в холодній воді, працюють понаднормово, але не отримують зарплатню.
А також під час карантину містом курсувало 100 автобусів АТП-1, які возили лише сидячих пасажирів, а це теж збитково. Наприкінці сесії перед депутатами виступили представники профспілок «Львівелектротрансу», «Львівтеплоенерго» та «Львівводоканалу».
Кожен емоційно розповідав про проблеми власного підприємства та закликав пам’ятати про комунальних працівників Львова.
«Наше підприємство забезпечує транспортні послуги для міста. Своїм голосуванням ви доводите до того, що наші працівники не отримають заробітної плати. Якщо так буде, то ми не вийдемо на роботу, зупинимо курсування транспорту, а на всіх вагонах напишемо ваші прізвища — прізвища тих, хто не проголосував відповідну ухвалу. Зробимо вам антирекламу», — наголосив голова первинної профспілкової організації ЛКП «Львівелектротранс» Ігор Гайдар.
Голова профкому ЛМКП «Львівводоканал» Володимир Стадник також виступив перед депутатами та закликав переголосувати їх за відповідну ухвалу.
«Вода — це життя. Так, ви підтримали ухвалами виділення коштів для медиків, для двірників. Це правильно. Та як будуть працювати медики і двірники, якщо не буде води? Наші працівники важко працюють, працюють на грані, а заробітна платня жалюгідна. Не дай Боже, збій в роботі, і все! Тому теж закликаю до поваги нашої праці. Закликаю наступного разу переголосувати ухвалу», — наголосив Володимир Стадник.
Опісля промов представників комунальних підприємств депутати почали аплодувати, проте так і не прийняли рішення щодо заробітньої плати. Мер Садовий все-таки пообіцяв, що КП міста стабільно працюватимуть, а працівники отримають заробітну плату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львів’яни вимагають встановити автомати для збору пластикових пляшок.