Фото: Українське радіо

Львів’яни вимагають встановити автомати для збору пластикових пляшок

28 Травня 2020 в 13:32

Львів’янка створила петицію “Встановити фандомати — автомати для прийому пластикових пляшок”, яку розмістила в Єдиній системі місцевих петицій.

Петиція створена для того, що у Львові облаштували фандомат, тобто приймальний контейнер, зміє визначати вагу та об’єм тари, а сканер в ньому здатний розпізнавати 30000 штрих-кодів. Сканер дозволяє апарату точно ідентифікувати об’єкт. А також він обладнаний системою «мікроклімат», завдяки якій автомат підтримує стабільну температуру і вологість для безперебійної роботи.

Схема роботи апарату:

  • фандомат отримує пластикову (скляну або металеву) пляшку через приймальне кругле вікно;
  • сканує обсяг, вагу і матеріал тари;
  • автомат відправляє пляшку в мішок зберігання;
  • видає відповідну суму грошей, знижку на придбання різних товарів тощо за тару.

Мета цих апаратів стимулювати львів’ян сортувати сміття та обмінювати пляшки на гроші. Петицію створила Гришко Людмила 14 травня 2020 року, до кінця збору підписів залишилось 46 днів. Наразі петиція зібрала 172 голоси, якщо до кінця терміну зберуть 500, то депутати ЛМР розглянуть її.

Проголосувати можна тут.

Додамо, що в 2019 році вінничанин створив аналогічну петицію “Встановлення Фандоматів — Автомати по прийому ПЕТ-пляшок”, яка зібрала вдвічі більше голосів, ніж потрібно. Проте після розгляду петиції депутати ВМР відмовили в реалізації проєкту через брак коштів в бюджеті ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львів’яни збирають підписи проти частого скошування трави у місті.