Минулоріч сихівський Центр соціальних послуг та реабілітації “Джерело” відзначив річницю відкриття та освячення каплички. Ми поспілкувались з керівницею Центру Зореславою Люльчак про історію заснування “місця сили” і хочемо нею поділитись з сихівчанами.
Центр облаштовували поступово за підтримки благодійних фондів, фізичних та юридичних осіб. З часом постало питання, як створити атмосферу затишку і підтримки для дітей та їх батьків. Спершу в планах було зробити ресурсне місце, проте пізніше ідея змінилась у створення каплички.
У жовтні 2002 року на першому поверсі центру, який розташований на проспекті Червоної Калини 86А, було урочисто відкрито та освячено капличку Центру “Джерело” за підтримки благодійної організації з Нідерландів.
Особливість каплиці полягає в її незвичному розписі. На стінах, поруч з ангелами, зображені діти на кріслах колісних, пейзажі Львова та ікони, які співвідносяться з центром. Все це допомагає дітям прийняти себе та зрозуміти, що вони не самотні в цьому.
Кожного з нас чекає народження дитини. Ти собі малюєш картинку життя і тут стається така ситуація, що не буде звиклої картинки. Тобі доведеться в той чи інший спосіб пройти шлях прийняття, депресії, агресії і так далі, а потім вийти вже на новий шлях. “Джерело” – це місце, де точно не буде плачу, розчарування, жалю. Це місце сили, і капличка зокрема.
поділилась Зореслава Люльчак
Зореслава наголошує на важливості каплиці для вихованців центру:
“Молодь наша дуже любить там знаходитися, поспівати, літургію послухати. Водночас для батьків це є важлива можливість побути наодинці з собою ”.
Храмовим празником каплички є Благовіщення Пресвятої Богородиці, який зі зміною церковного календаря відтепер відзначається 25 березня. Зореслава Люльчак додає, що офіційним капеланом є Ігор Возняк, проте вони відкриті для різних конфесій.
Центр соціальних послуг та реабілітації “Джерело” – це комунальна установа ЛМР, яка вже понад 30 років опікується дітьми з інвалідністю, зокрема надає соціальні та реабілітаційні послуги мешканцям громади, які перебувають у складних життєвих обставинах. Цієї осені Центр пройшов шлях реорганізації і тепер об’єднують п’ять міських закладів, які опікуються людьми похилого віку, дітьми і родинами у скруті, бездомними та потребуючими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Платні послуги, контакт-центр та інклюзивний парк розваг: чим живе і що планує Центр Джерело.