2 та 3 лютого у Львові відбулась міжнародна конференція “Дошкілля важливе”, яка стала місцем об’єднання фахівців дошкільної освіти з усього світу. Захід став платформою для обміну досвідом, поглибленої дискусії та вивчення сучасних підходів у роботі з дітьми дошкільного віку.
Головною метою конференції було об’єднати однодумців – керівників, вихователів, педагогів та інших освітян, які працюють з дітьми дошкільного віку. Організатором заходу виступив приватний садок “Фрузя” за підтримки Всеукраїнської асоціації освітніх проєктів.
На конференції виступали як іноземні, так і українські спікери. Представники з-за кордону приєднались до заходу в онлайн-форматі через обставини, пов’язані з війною в Україні. Про софт-скіли та методи виховання у Фінляндії розповідали музичний педагог Теему Лаасанен та доктор філософії, музичний терапевт Майя Салоків. Зокрема, спілкувались про створення сприятливої атмосфери для розвитку емоційних навичок у дошкільному закладі.
Олександра Кобзей-Сорока, директор з розвитку дитячих приватних садків “Фрузя”, каже, що іноземні спікери відкрито йшли на контакт та показували свою підтримку Україні.
Ділились досвідом центру раннього розвитку реджіо-педагоги Стефанія Занардо і Стефанія Баццо з Італії, чиї напрацювання вперше перекладали українською мовою. Підхід Реджіо Емілія це не методика, тому немає чітко прописаного плану як навчати дітей. Всі малюки різні, тому написати такий план просто не вийде. Робота вихователя визначається сьогоднішніми інтересами і потребами кожної дитини.
“Сьогодні в Україні вже є дитячі простори, де було впроваджено підхід Реджіо. Там дитина вчиться відчувати себе, виражати свою особистість, їй допомагають реалізувати свої таланти. Батьки в шукають місце, де їхнім дітям не будуть нав’язувати розклад занять з величезною кількістю інформації”
Світлана Клюєва, дитячий психолог, учасниця міжнародної конференції “Дошкілля важливе”
З українськими представниками дошкільної освіти учасники спілкувалися на теми, які можуть вплинути на мотивацію педагогів навчатись. Зокрема розвитку soft skills у дітей дошкільного віку, про професійну підготовку та роль педагога, вивчення англійської мови для дошкільнят. За два дні заходу у конференції взяли участь понад 200 працівників дошкільних закладів з різних міст України.
“Будь-яка конференція – це про форму спілкування. Ми маємо змогу поспілкуватися з колегами, зрозуміти цінність дошкільної освіти. Для мене дуже цінно те, що такі заходи відбуваються все частіше і частіше. Я впевнена, що кожен учасник конференції винесе для себе щось нове та цікаве. Цей досвід заряджає, додає мотивації і думаю, що в майбутньому ми ще будемо організовувати такі заходи”
Наталія Щербаненко, засновниця дитячих приватних садків “Фрузя”, у складі правління “Асоціації приватних освітніх закладів України”
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безкоштовна мистецька освіта: як працює школа народних мистецтв на Сихові