Безкоштовна мистецька освіта: як працює школа народних мистецтв на Сихові

Опубліковано:

Дитяча школа народних мистецтв, що на вул. Антоненка-Давидовича, 6, – це позашкільний заклад, який надає додаткову освіту художньо-естетичного спрямування. У школі навчання базується на глибокому вивчення культурної спадщини України та світу. Учні працюють у творчих майстернях і мають можливість брати участь у виставках, проєктах та мистецьких акціях.


Дитяча школа народних мистецтв була заснована у 1992 році. Зі слів директорки школи, на початку розпаду Радянського Союзу, коли Україна вже була незалежною, завданням стало пояснити дітям про культурну спадщину України.

“Ми розповідали дітям чому вони українці, щоб розуміли це, звідки силу черпає їхнє коріння. На той час це було важко, тому що нас вчили, що ми радянські діти,” – розповідає Вихованська Галина, директорка школи. 

Навчальна програма розрахована на 4-5 років для дітей віком від 7 до 18 років за напрямками: художній текстиль, фітодизайн, моделювання одягу, художня вишивка, кераміка, графіка, сакральне мистецтво, скульптура та комп’ютерна графіка.

“У нас діти самі можуть обирати чим вони хочуть займатись, тому що всі різні, комусь може не сподобатись щось одне, але припасти до душі щось інше. Також ми працюємо з проєктними технологіями. Наприклад, наш проєкт перед Різдвом “Родинне свято”, на якому ми вчимо традиції Різдва: які ікони мають бути, страви на столі. Ми про це говоримо, а потім діти це ілюструють”, – зазначає пані Галина. 

У школі також є Великодній проєкт “Лемківська писанка”, який проходить вже 12 років, в його рамках діти вивчають писанкарство. Проте не тільки лемківське, а зараз вивчають в цілому традиції писанки по областях. 

Крім того, що школа надає базову освіту з рисунку живопису композицій, школа виконує функцію популяризації сучасного мистецтва. За словами директорки діти вивчають, що таке українське мистецтво, вивчають чому Україна – це Європа, вивчають історію мистецтва, історію світових та українських художників. 

У відділі сакрального мистецтва є написана власноруч викладачами програма, історію ікони, розписи. 

“Ми не насаджуємо дітям думку, що у нас є тільки одна релігія, тобто ми вчимо традиції української культури в розділі сакрального мистецтва. Історія церкви та ікони – це так само історія України, багато речей можна вивчити через фрески, розписи церкви,” – говорить директорка школи.

Діти вивчають основи мистецтва, які потім дають їм можливість вступати у вищі навчальні заклади. Кожного року зі школи випускаються близько 50 випускників. Багато дітей після навчання вступають в коледж імені Івана Труша. 

Стрільчук Марта культурний організатор школи, є яскравим прикладом. Вона була однією з перших випускниць школи і закінчила навчання в мистецькому коледжі, також є відомою художницею і зараз працює в галузі текстилю викладачкою в школі народних мистецтв. 

Педагогічний колектив школи складається з 27 спеціалістів, багато педагогів входять у спілку художників України та мають персональні виставки. Дітей заохочують співпрацювати, тож у нас часто проходять спільні виставки вчителів та учнів.

Додамо, що з початку повномасштабного вторгнення, під час тривоги учні спускаються до повністю обладнаного укриття, де присутня виставка робіт, і діти продовжують творити мистецтво.

Зазначимо, що записатися в гуртки можна протягом року за номером телефону: (032) 22 111 36

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безкоштовні гуртки та секції для дітей у Сихівському районі

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ