Що дасть Львову і Сихівському району IT-парк

Опубліковано:

Що дасть Львову і Сихівському району IT-парк

30 червня у Сихівському районі Львова урочисто заклали капсулу на місці будівництва майбутнього Innovation District IT Park. Це проект, який має забезпечити місто 14 тисячами нових робочих місць, а також підсилити його інфраструктуру за рахунок будівництва низки об’єктів.

«Сихів Медіа» розповідає, що таке Innovation District IT Park, хто його будує і навіщо він мешканцям.

Що таке ІТ Park

Це інвестиційний проект. У нього вкладають гроші, аби потім заробити прибуток. Зароблятимуть за рахунок об’єктів, які розміщуються на території парку. У випадку Innovation District IT Park, це офіси, готель, спорткомплекс, дитячий садок тощо.

Що отримає Львів і район із будівництвом ІТ Park

Територія Innovation District IT Park охоплює 10 га і базується на перехресті вулиць Стрийська-Чмоли.  Тут розташують шість офісних будівель, торговий центр, факультет інформаційних технологій Українського Католицького Університету та ІТ-лабораторії, доступні студентам львівських вишів. Крім того, проект передбачає 3-зірковий готель на 200 номерів, дитячий садок, амфітеатр для проведення подій та облаштування великої рекреаційної зони.

«Ми хотіли створити місце, де буде якісний робочий простір, якісний простір для освіти, науки, розвитку інновацій та сучасні лабораторії, доступ до яких будуть мати всі університети, — каже керівник Львівського IT кластеру Степан Веселовський.

Справа у тому, що ІТ-компанії сьогодні не зацікавлені виключно в офісних будівлях. У пріоритеті зараз — інфраструктура не лише для роботи, а й для навчання, відпочинку, для життя.

Представники львівського ІТ-сектору зазначають, що ідея втілити такий проект з’явилася у них давно, однак саме зараз склалися найсприятливіші умови для її втілення, були пропрацьовані всі необхідні моменти.

Окрему увагу тут звертають на освітню складову — кампус університету і технічні лабораторії. За задумом, ІТ Park стане платформою, де студенти зможуть взаємодіяти із науковцями та досвідченими IT-фахівцями.

Кампус поєднає у собі технічні лабораторії, бібліотеки, ко-воркінги та публічні зони, де студенти зможуть навчатися і відвідувати воркшопи. Окрім того, автори проекту обіцяють, що усі студенти матимуть доступ до спорт-клубів, кафетеріїв та усіх сервісів, які будуть на території парку.

За словами Степана Веселовського, парк дасть місту понад 14 тисяч робочих місць.

Інвестували у цей проект іноземці — 160 мільйонів доларів.

Хто відповідає за будівництво IT Парку і коли його реалізують

Інвесторами Innovation District IT Park є «Галерея Центр» (її проект — «Форум Львів»), Horizon Capital та Brookfield, посольство Канади в Україні. Також команда IT-парку планує отримати кредити від світового банку ЄБРР.

За словами Володимира Женчака, девелопера Галерея Центр», інвестиція у будівництво лише першої черги складає понад 160 мільйонів доларів. Здати першу чергу в експлуатацію мають у 2020 році. До неї, каже Володимир Женчак, увійдуть 6 восьмиповерхових офісних будівель для компаній, основні інфраструктурні об’єкти, готель і один багатоповерховий бізнес-центр. Старт будівництву обіцяють дати вже у жовтні цього року.

Технопарки в інших країнах

Львів — далеко не перше місто, яке вирішило реалізувати на своїй території такий проект. Практика розбудови міст у такий спосіб та забезпечення його мешканців і мешканок необхідними їм послугами існує давно.

У випадку зі Львовом, варто згадати інноваційний парк в індійському місті Бангалорі. Його площа майже 70 гектарів. Тут розташовані офіси найвідоміших виробників програмного забезпечення. Крім цього — торговий центр, бізнес-готель, низка магазинів та ін.

Іншого спрямування технопарк існує у Швеції. Дослідницький парк Ідеон став першим науковим парком цієї країни. На території також є офіси та накові лабораторії, а також — вільні майданчики для ведення переговорів чи ділових зустрічей. Цей парк об’єднує близько 300 компаній.

Дослідницький центр Кіото став першим приватним науково-дослідним центром в Японії. Спочатку провідними галузями в парку Кіото були фармацевтика, хімія і матеріалознавство, але бум IT-компаній дещо змінив склад резидентів. З понад 350 місцевих компаній близько третини на даний момент займаються саме IT-сферою. Профіль інших компаній — електроніка, медіа, архітектура, маркетинг, напівпровідники.

Дослідницький парк Ідеон

Інноваційний парк у Бангалорі

Візуалізація: galereja.com.ua

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ