В рамках санації, яка є частиною фінансового оздоровлення, “Львівські автобусні заводи” отримали нового власника. Це івано-франківський забудовник Андрій Луцький. Про це повідомляється в судовому реєстрі та аналітичній системі Contr Agent. Детальніше про нового власника, читайте далі.
Спершу нагадаємо вам, про перебіг подій. У 2001 році відбулась приватизація Львівського автобусного заводу (ЛАЗ), в ході якої понад 70% акцій заводу придбало ТзОВ “Сіл-Авто”, пов’язане з росіянином Ігорем Чуркіним. Після приватизації стан заводу погіршився, включаючи масові скорочення, затримки з виплатою зарплат та продаж майна. Виробничі обсяги значно зменшились.
Через конфлікт з місцевою владою Чуркін збирався перенести виробництво зі Львова у Дніпропетровську область. У жовтні 2014 року діяльність ЛАЗу була повністю зупинена, а вже у 2015 році прокуратура Львівської області розпочала кримінальне розслідування щодо незаконного заволодіння майном ЛАЗ. Також у Верховній Раді виникли пропозиції щодо націоналізації заводу.
З 2020 року ТОВ “Львівські автобусні заводи”, яке було перереєстроване в Кам’янському, перебувало у стані банкрутства. Однак у квітні 2023 року ситуація змінилася, коли Господарський суд Дніпропетровської області ухвалив план відновлення ЛАЗ. Цей план включав приваблення нового інвестора, ТОВ “Львівінвестактив”, а також видалення зі списку власників двох ліквідованих компаній без правонаступників: Сіті Транспорт Констракшн Інвестментс ЛТД, яка володіла 33,33% акцій, та Євротрак Технолоджіс Лімітед, також з часткою у 33,33%.
ТОВ “Львівінвестактив” створене у лютому 2023 року, його єдиний власник – фонд “Хайф” Андрія Луцького.
Андрій Луцький, співзасновник ТОВ “Компанія Благо”, одного з провідних будівельних підприємств Івано-Франківська, веде також наукову і викладацьку роботу в університеті Короля Данила. Від липня до жовтня 2023 року, інвестиції Луцького у розмірі 82 млн грн дозволили погасити всі борги ЛАЗ на суму 178,65 млн грн, у тому числі перед Укрексімбанком. У грудні 2023 року компанія Луцького, Львівінвестактив, отримала контрольну частку ЛАЗ, яка склала 57,58%.
Після виплати боргів, зміни власника та судів у Львові та Києві, врешті арешт з нерухомості ЛАЗ було знято. Так, 23 лютого Личаківський районний суд Львова скасував арешт на ливарний цех за адресою Стрийська, 45, а 5 березня Печерський райсуд Києва скасував арешт на 30 об’єктів нерухомості за тією ж адресою. В рамках плану відновлення передбачається створення нової юридичної особи, яка включатиме в себе нерухомість ЛАЗ і додаткові фінансові внески від Львівінвестактиву для покриття боргів ЛАЗ.
Проти Чуркіна в Україні розслідують дві кримінальні справи.
- 2022 року Чуркіну повідомили про підозру в обмані поліції з метою блокування продажу майна збанкрутілого заводу.
- 2023 року Чуркін отримав другу підозру – йому інкримінують заволодіння майном ЗАТ “Завод комунального транспорту” (колишній ВАТ “Львівський автомобільний завод”) на суму понад 367 млн грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля ЛАЗу збудують кілька готелів, офісний центр та паркінг