Подорож у світ електрики: інтерактивний музей Новому Львові

Опубліковано:
Фото: Сихів Медіа

У Сихівському районі на вулиці Юрія Мушака, 56, ще з 2018 року Музей Електрифікації Львівщини показує історію становлення електромереж та енергетики на Львівщині у цікавій та доступній формі. В цьому музеї буде цікаво і дорослим, і малечі. Тут можна з користю провести час з сім’єю, дізнатися найважливіше про електроенергію, історію становлення електромереж на Львівщині та багато іншого. Про заснування та розвиток музею ми поспілкувалися з завідувачкою музею істрої електрифікації.

Музей відкрили у 2018 році на Новому Львові. Його особливістю є взаємодія з експонатами: поки дорослі слухатимуть про електрифікацію Львівщини та відкривати для себе нові межі міста, діти у супроводі екскурсовода зможуть дослідити, що таке електрика і як вона працює на практиці.

“Музей був створений ще у 1992 році Андрієм Крижанівським, згодом у 2018 році  відкрився вже на Юрія Мушака 56, тут було всього 2 кімнати, з того часу щороку намагаємося розширювати експозиції, відкривати нові кімнати музею, зараз у нас є 5 великих кімнат, плюс експозиція в коридорі.”

говорить завідувачка музею Богдана

Музей працює, щоб розказати дітям і дорослим як електрика попадає у нашу розетку, навчити економно використовувати електроенергію та дізнатись більше про історію власного міста.

“Ідея створення музею належить Андрію Львовичу Крижанівському, він є енергетиком з багаторічним досвідом. Він зрозумів, що у Львові є чимало артефактів повʼязані з електрикою, і захотів створити музей в якому би це розповідалось. Також для нього було важливо, щоб музей був інтерактивним і цікавим для відвідувачів.”

завідувачка музею

У музеї є 5 кімнат з експозиціями де можна дізнатися чимало цікавого про електроенергію, запустити перший трамвай, побачити як працює котушка Тесли та інші цікаві факти про електрику.

У музеї можна увімкнути першу електричну лампу, яку засвітили у Львові, запустити перший трамвай, приміряти на себе професію диспетчера, побачити як працює котушка Тесли, також є динамо-машина за допомогою якої діти можуть виробити постійний струм.

“Таким чином ми пояснюємо дітям, що таке динамо-машина, що таке постійний струм. Це момент інтерактиви, тому що дітям дуже подобається запускати цей трамвай.

У кожного з нас є механічна сила і ми можемо цю механічну силу перетворити в електричну за допомогою динамо-машини. Тут також є вольтметр, ми можемо виміряти  свою силу вольт. В кожній з наших кімнат можна знайти для себе щось цікаве і пізнавальне.”

завідувачка музею Богдана

Оскільки музей є подарунком від ЛКП Львівобленерго для львів’ян, він є безкоштовним. Записатись на екскурсію потрібно заздалегідь, це можна зробити онлайн, у фейсбуці в особистих повідомленнях або ж зв’язатися за номерами телефону:

  • +38 095 938 21 74
  • +38 097 104 99 78

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Єдина наша винагорода – це подяка від наших захисників”: про діяльність громадської організації “Центр волонтерів Покрови”

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ