Останній тиждень червня для України став днями трауру та нелюдського жаху, українці ніколи не забудуть смертей цивільних в кременчуцькому ТРЦ, розбомблене СТО в Дніпрі і знищені домівки людей в Миколаєві та Одесі. Проте, були цього тижня і хороші новини на які давно чекали українці, зокрема і сихівчани.
Український борщ визнали об’єктом культурної спадщини ЮНЕСКО
Від сьогодні, 1 липня, український борщ внесений до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Нагадуємо, що суперечки про те, “чий борщ” тривали між РФ та Україною декілька років.
“Ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське. Але пам’ятайте та будьте певні – як у війні за борщ, так і в цій війні ми переможемо”, – коментують в Мінкульті.
ЄС остаточно надав Україні статус кандидата
23 червня, на саміті у Брюсселі, лідери країн Європейського союзу підтримали надання статусу кандидата в ЄС для України і Молдови.
“Угода. Європейська рада щойно вирішила отримати статус кандидата в ЄС для України та Молдови. Історичний момент. Сьогодні вирішальний крок на вашому шляху до ЄС. Вітаю Володимира Зеленського та Маю Санд та народи України і Молдови. Наше майбутнє разом”, – написав у Twitter президент Європейської ради Шарль Мішель.
Переговори щодо повноцінного членства у союзі можливі тільки після того, як Україна виконає 7 важливих рекомендацій, які надали члени Європейської комісії. Однак для проведення реформ в Україні мають завершитися бойові дії.
Тепер військову форму будуть шити і для жінок
В Україні запустять виробництво військової форми для жінок. Кошти для цього збиратимуть на благодійних аукціонах: лоти надали відомі українські спортсмени, музиканти та публічні діячі.
“Комфортна та функціональна амуніція — це базова потреба кожного військового: неважливо, чоловік це або жінка. Жіночої форми в Україні немає, купити її можна тільки за кордоном або виробити самостійно. Жінкам видають чоловічу військову форму без врахування жіночої фізіології.
Майже 90% жінок змушені підшивати форму, якщо, звісно, у них є така можливість в умовах повномасштабної війни. Необхідно забезпечити наших захисниць комфортною та функціональною військовою формою”, — розповіла ініціаторка проєкту Ірина Никорак, депутатка Київради.
До слова, у лавах ЗСУ служать понад 50 тисяч жінок. Їм усім видають чоловічу форму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівчанка виборола титул “Місіс Незалежність Всесвіт” на міжнародному конкурсі краси.