Громадська дискусія №3 про екологічну ситуацію в Сихівському районі відбулась вчора, 13 жовтня, в WIKI бібліотеці. Мешканці району, екоактивісти та представники управління екології зібрались, аби обговорити десятки екопитань. Про що найчастіше питали – в цьому матеріалі.
Флагманом обговорення стало питання сміття, яке турбує сихівчан незалежно від пори року чи часу доби. Його не завжди вчасно та якісно вивозять, проте останніми місяцями в районі загострилось питання утилізації великогабаритного сміття. Відсутність полігону для твердих побутових відходів, висока вартість послуг вивезення будвідходів та старих габаритних меблів, а також невміння мешканців району сортувати вторсировину і органіку, недостатня кількість фракцій для комфортного сортування – питання, які лунали протягом усієї зустрічі.
Важливо також виділити стихійні звалища в районі, які, безперечно, є. Став Бетонка, територія на межі Танкового лісу та вул. Вернадського, болото в парку Івана Павла ІІ – лише частина переліку локацій, куди львів’яни несанкціоновано вивозять сміття в Сихівському районі.
Екоактивісти також не оминули сезонну проблематику – опале листя, а саме вивезення та його спалення. Нагадаємо, що за спалення опалого листя можна отримати штраф – для громадян сума становить від 2 890 грн до 6 120 грн, а для посадовців – від 15 300 грн до 21 250 грн.
Мета громадських дискусій – не лише назвати та обговорити проблеми, але й знайти вирішення. Одним із способів є громадські звернення та депутатські запити. На вчорашній події також була присутня сихівчанка Анастасія Окряк, яка є членкинею комісії екології, природокористування та енергозбереження ЛМР. Депутатка зазначила, що на наступній комісії проблематика сміття в районі стане першим питанням, яке вона підніме на обговоренні.
Окремо хочемо акцентувати на кількох сихівських водоймах – стави в Козельниках та Бетонка. Сихівчани потерпають від відсутності чистих водойм для відпочинку, саме тому часто намагаються всіма можливими способами долучитись до очищення води та покращення благоустрою.
Прикладом успішної співпраці львів’ян, садівників міста та ЛКП є став в парку Боднарівка, який цього року вдалось очистити та розпочати облагородження території. Успішний кейс надихнув сихівчан, які бажають творити сучасні громадські простори для відпочинку та соціалізації.
“Озера для сихівчан є надзвичайно важливими, але їх мало і вони брудні. Деяким ставкам пощастило більше, адже є ком’юніті рибаків чи екоактивістів, які запускають рибу, роблять толоки і облагороджують територію, а деяким менше – такі ставки стають сміттєзвалищами і занепадають. Ми хочемо, аби людям хотілось щось робити на перспективних місцях, а для цього нам, перш за все сихівчанам, а уже потім громадським активістам, потрібна підтримка сусідів і міста,” – поділився голова ГО “Сихів.Медіа” та ініціатор зустрічі Тарас Репицький.
Якість повітря – “болюча” тема для усіх великих міст України, Львів, зокрема Сихівський район, не виняток. На сьогодні в районі встановлено 7 датчиків, які вимірюють якість повітря. За словами керівниці управління екології ЛМР Олександри Сладкової, кількість датчиків постійно зростає, що дозволяє отримувати більше показників з різних куточків міста. Проте, на сьогодні у Львові облаштовано лише одну метеорологічну станцію, яка знаходиться на вул. Пластова, 13. Згодом планується облаштування ще кількох, ймовірно, одна з них з’явиться в Сихівському районі – на ТЕЦ-1, що на вул. Козельницька, 5.
За півтори години, які були виділені на дискусію, не вдалось обговорити усі проблеми, що турбують сихівчан. Також знаємо, що багатьом, хто хотів приєднатись до розмови, не вдалось прийти на зустріч. Розкажіть про те, що хвилює вас, адже ми певні, що лише беручи участь в житті району можна його змінити. Не стій осторонь!