Чистий ставок в парку Боднарівка готують до висадки рослин

Опубліковано:
Олександра Сладкова

В липні цього року садівниця міста Анна Коляда спільно з колегами розпочала проєкт з порятунку ставка в парку Боднарівка, що на перехресті вулиць Стрийська-Наукова. Заходи очищення тривали кілька місяців, цього тижня садівникам врешті вдалось завершити другий етап, наступний крок – висадка рослин.

Водойму в парку Боднарівка очищували в кілька етапів: спочатку канаву, через яку в став мала потрапляти вода, але цього не робила, а згодом і сам став. Під час прибирання водойми від мулу з’ясувалось, що насправді ставок глибший, ніж очікувалось, та що у нього немає бетонного дна. До прибирання залучали волонтерів та техніку, а саме мотопомпу для викачування води та екскаватори, один з яких надало ЛКП “Львівводоканал”.

До слова, під час прибирання в воді знайшли багато сміття, гілок, а також старі радянські чашки, горщики і бомбу часів Другої світової війни.

Третім етапом порятунку ставка є висадка рослин та дерев. За словами Анни Коляди, в парку будуть висаджувати ті рослини, які зазвичай ростуть біля водойм. Частину з них пересадять з ставка, що через дорогу, а частину придбають. Рогіз, очерет, аїр, болотяні іриси, манник цьогоріч висадять у воді, а також цієї осені біля ставка з’являться верби. Наступного року біля води в парку Боднарівка також висадять рослини на березі.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ