Екобус повертається на вулиці Сихівського району

екобус
Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Львів’яни знову мають можливість віддати ртутовмісні відходи на безпечну переробку. Спеціальні машини курсують містом, зокрема зупиняються в декількох локаціях Сихівського району. Детальний графік та адреси стоянок на сайті ЛМР.

Про особливість роботи екобусу редакції Сихів Медіа розповів його водій, пан Руслан:

– Через карантинні обмеження ви певний період не працювали. Коли відновили свою діяльність?

– В середу відбулась перша стоянка, сьогодні вже друга. Працюють два буси.

– Перед святами всі традиційно влаштовують прибирання. Чи побільшало відходів за цей період?

– Побільшало. Приносять батарейки та лампи. Найчастіше серед усього приносять саме використані батарейки.

 

 

– У яких обсягах можна здавати непотріб?

– В принципі, дозволено приносити до 10 кілограмів батарейок, так десь і приносять. Хіба, якщо це привозить ОСББ, то там може бути і 30-50 кілограм. Також приймаємо до 5 термометрів та до 10 люмінесцентних ламп від однієї особи.

– Ви здійснюєте стоянки по різних локаціях Львова, де приносять найбільше відходів?

– Найбільше збираємо по точках Сихова. Думаю через те, що тут проживає велика кількість людей. Ось сьогодні лише з вулиці К. Трильовського зібрали цілу зв’язку ламп.

 

 

– Де саме вас можна знайти у Сихівському районі?

– На Новому Львові, на вулиці Угорській, 7. На самому Сихові стоїмо біля супермаркету «Арсен» на вулиці Зеленій, на проспекті Червоної Калини стоянки біля ТЦ «ВАМ» та магазину «Титан», що в районі Санта-Барбари.

– Хто може скористатися вашими послугами безоплатно та як ви це контролюєте?

– Безкоштовно приймаємо по Львову, в Рудно, в Винниках та в Брюховичах. Переважно всі охочі з інших населених пунктів домовляються, телефонують і приносять відходи одразу на головний офіс. Він на вулиці Окружній, 56.

– Хто найчастіше користується вашими послугами та яка це вікова категорія?

– Це дуже різні люди. Он тільки, що хлопчик приносив взагалі маленький. Йому десь вісім років, був з мамою. Приходять і старші, і молоді, і середнього віку. Найстаршій клієнтці було десь років сімдесят.

 

 

– Що відбувається з усіма зібраними відходами? Як їх утилізують?

– Лампи утилізують в нас на заводі в Мурованому. Шведи поставили свою установку, яка переварює ртуть і все робить автоматично. А батарейки сортують і відправляють в Польщу, бо тут їх не переробляють. На всю Україну маємо лише один ось цей завод ДП «Боднарівка», що в Мурованому. Усі інші закрили.

Додамо також, що здача та правильна утилізація ртутовмісних відходів вкрай важлива. Одна розбита люмінесцентна лампа виділяє 50 кубометрів отруйних парів ртуті. А одна звичайна пальчикова батарейка забруднює 20 м2 ґрунту або ж майже півлітра води. Тому викидати небезпечні відходи варто правильно, у визначених для цього місцях. Це збереже не лише навколишнє середовище, а й ваше власне здоров’я.

Юлія Хараба

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львівський ляльковий театр на сихівському даху.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ