Фото: То є Львів.
Право на пільговий проїзд у громадському транспорті у Львові мають школярі, пенсіонери, особи з інвалідністю, ветерани війни та багато інших верств населення. Міністерство соціальної політики пропонує монетизувати ці пільги, аби не показувати щоразу посвідчення водіям.
Як розповів ПравдаТУТ Львів засновник ГО «За якісний транспорт» Святослав Товстига, в органів місцевого самоврядування є вибір: вони або компенсують перевізникам за перевезення пільгових груп населення, або на власний розсуд визначають суму коштів, яку вони можуть передбачити кожній пільговій групі населення. А після цього через територіальні власні органи соцзахисту населення компенсують ці кошти.
Отож органи місцевого самоврядування в громадах зможуть на власний розсуд та зважаючи на свої фінансові можливості визначати розмір компенсації. Однак проблема у тому, що не всі громади мають можливість виділити на це кошти зі своїх бюджетів. Через це й може виникнути критична ситуація на обласних маршрутах.
“У Львові пільговик може отримати від 2 до 5 тисяч гривень на рік. Але якщо аналізувати ситуацію в області, то є багато громад, які взагалі жодної копійки не передбачили на компенсацію пільгових перевезень“, – пояснив Святослав Товстига.
На думку фахівців, прописування державою пільг та їх оплачування на місцях не є дієвим. Вони вважають, що монетизація на проїзд можлива лише тоді, коли органи місцевого самоврядування отримають право самостійно встановлювати цю пільгу та її обсяг, або коли держава сама все покриватиме з держбюджету.
Останнє слово тепер залишатиметься за кабміном і готовністю громад до змін та відповідальності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маршрут №57 може повернутися на дороги міста