Фото: Сихів Медіа
21 вересня християни східного обряду святкують Різдво Пресвятої Богородиці. Це один з Богородичних празників, яким розпочинається Церковний рік. Відтак, ми вирішили розповісти цікаві факти про Церкву Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові.
Автор церкви — архітектор з міжнародним ім’ям
Архітектором Церкви є Радослав Жук. Він народився у місті Любачів, що нині на території Польщі. Здобував освіту в Австрії, потім — Канаді, а ще згодом — у США. Радослав Жук велику частину життя присвячував викладанню в університетах. Іншу ж частину — будівництву української сакральної архітектури в Америці та Канаді.
Одна з перших модерних споруд Львова
Храм звели у період з 1995 по 2000 рр. Він став однією з перших в роки Незалежності України модерних архітектурних споруд у Львові. 8 жовтня 2000 року його освятив єпископ-помічник Львівський — владика Любомиром Гузар.
Церкву будували добровольці
План церкви подібний до візантійських храмів, де можна прочитати квадратний хрест, притвор та апсиду. Об’ємне вирішення храму подібне до типових ритмічних композицій, притаманних українським церквам.
Конструктивна схема церкви побудована на основі несучого залізобетонного каркасу та кладки з червоної цегли. Це дозволило залучати до будівництва працівників невисокої кваліфікації. Врешті до будівництва церкви долучилося чимало добровольців, переважно мешканці району та парафіяни місцевої релігійної громади.
Приїзд Папи Римського і півмільйона людей
26 червня 2001 року відбулася зустріч Святішого Отця Івана Павла ІІ Папи Римського з молоддю біля новозбудованого Храму Різдва Пресвятої Богородиці, де близько півмільйона людей зібралося, щоб привітати Вселенського Архиєрея. Від цього часу площа біля храму Різдва Пресвятої Богородиці стала носити ім’я Римського Архиєрея — площа ім. Івана Павла ІІ, на якій тепер часто організовуються різного роду масові зустрічі вірних.
Найкращий зразок сучасної архітектури Львова
У 2009 році за результатами опитування 100 львівських архітекторів, проведеного архітекторами Богданом Черкесом та Антоном Коломойцевим, храм визнано найкращим зразком сучасної архітектури Львова.
За матеріалами velychlviv.com, lia.lvivcenter.org, wikipedia.org