10 фактів про Сихівський трамвай

Опубліковано:
Транспорт, Сихів, 14 грудня 2018

Трамвай на Сихів довго був героєм львівських мемів, як символ чогось нездійсненного. Аж до того моменту, поки жовтий вагон під номером 8 не рушив з проспекту Червоної Калини до центру міста. Ми розкажемо вам десяток цікавих фактів про один із сучасних символів Сихівського району

1. План забудови території Сихова від 1978 року передбачав будівництво трамвая. З початком заселення району у 1980-х роках для його потреб вистачало автобусного сполучення. Але коли в 1990-х населення збільшувалося, для перевезення мешканців Сихова автобусів стало замало. Однак, через фінансову кризу в міському бюджеті будівництво трамвайної лінії не розпочали.

2. Вперше проект трамвайної лінії на Сихів було розроблено в рамках будівництва у Львові швидкісного частково підземного трамвая. Вона мала проходити проспектом Червоної Калини і вулицею Стуса. Тунель мав проходити під центром міста, де робити дві зупинки на підземних станціях і виходити назовні в районі Підзамче. В районі площі Соборної(тоді Возз’єднання) лінія перетиналася б з другим підземним радіусом і мала б станцію пересадки.

3. У 2008 році в конкурсі на концепцію забудови Сихова переміг проект грецьких архітекторів, який також передбачав прокладання трамвайної лінії на ділянці проспекту Червоної Калини під землею. Однак, через брак коштів, і цей план не було реалізовано.

4. Сучасний проект трамвайної лінії на Сихів було розроблено у 2007 році, на це з бюджету було виділено 300 тисяч гривень. Реалізація проекту планувалася протягом 2008—2011 років.  Та будівництво відклали через нестачу коштів.

5. Восени 2011 року було оголошено, що проєкт спільно фінансуватимуть Міністерство довкілля Німеччини(4 мільйони євро у вигляді гранту), Європейський банк реконструкції та розвитку (6 мільйонів євро у вигляді кредиту під 5,5% річних) і Львівська міська рада (6 мільйонів євро з міського бюджету).

6. 14 липня 2014 року розпочалось будівництво трамвайної лінії з боку Сихова, яке завершили за два роки. Підрядником стала компанія ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». 10 листопада 2016 року відбувся пробний запуск трамвая.

7. 17 листопада 2016 року відбулося офіційне відкриття трамвая на Сихів. У відкритті лінії взяли участь зокрема директор представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер та представник уряду Німеччини Юрґен Кайнгорст. Для багатьох мешканців району цей день став справжнім святом!

8. Інтервал руху маршруту №8 складає 5-6 хв, на маршруті курсує у будні 18 трамваїв, а у вихідні дні – 10 трамваїв. Пропускна здатність нової лінії – до 8 тисяч пасажирів на годину. За день трамваєм на Сихів їздить приблизно 48 тисяч осіб.

9. Лінія трамваю №8 має 14 зупинок в напрямку з Сихова до центру Львова і 16 – у протилежний бік.

10. З 4 березня 2019 року на Сихові з’явився ще один трамвай. Маршрут №4 сполучає Залізничний вокзал з вул. Вернадського. На маршруті курсує 8 вагонів. Його загальна протяжність становить понад 18 кілометрів із загальним часом рейсу 43 хвилини.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ