10 фактів про римсько-католицький храм св. Архангела Михаїла

храм
Опубліковано:

Розташований поруч зі стежкою сихівського лісопарку та зовсім не схожий на інші храми нашого району. Продовжуючи рубрику фактів про церкви Сихова, ми хочемо розповісти вам про римсько-католицьку парафію св. Архангела Михаїла на вул. Освицькій.

1.Храм святого Архангела Михаїла на вул. Освицькій, 4 – це римо-католицька парафія, існування якої у Сихівському районі сягає ще передвоєнних часів (1910 року). Цікаво, що від початку й дотепер парохами й вікаріями церкви є польські отці.

2.Спершу тут були розташовані два костели – св. Архангела Михаїла (теперішній храм св. Параскевії у с. Зубра) та Матері Божої Цариці Польщі (тобто, сучасний храм св. Архангела Михаїла). Однак, коли звідси відступила радянська влада, костели почали приймати католиків латинського обряду.

3.1995 року місце відправлення Літургій з обох костелів перенесли до лісничого будинку Потоцьких (вул. Лісна). Там же й розташували катехитичні класи. Все це відбулося завдяки о. Войцеху Двороху – першому повоєнному пароху.

4.З цього часу кількість прихожан невпинно зростала, тож невеликого будинку стало не вистачати й виникла потреба будівництва нового місткого храму. Наріжний камінь освятив у Ватикані Іван Павло II, а будівельний майданчик на Сихові – архиєпископ-митрополит Мечислав Мокшицький, який кілька років був особистим секретарем Папи.

5.Проте, саме будівництво розпочалося аж 2007 року. Проєктантом храму обрали легендарного польського сакрального архітектора Станіслава Нємчика, якому допомагала львівська фірма Спочатку у приміщенні церкви взагалі не було ікон – висіли тільки банери, які вже потім почали заміняти справжніми картинами.

6. Новозбудований костел освятили всього три роки тому – 29 вересня 2018. На урочистому відкритті були присутні Мечислав Мокшицький, а також митрополит катовицький Віктор Скворц. На жаль, Станіслав Нємчик, який спроєктував храм, через хворобу приїхати не зміг.

7.Мало хто знає, однак парафію св. Архангела Михаїла часто навідують гості з-за кордону. До прикладу, 2009 року сюди приїхав кардинал Святослав Нагі із Сілезії (товариш Івана Павла ІІ), трохи пізніше – німецький кардинал Іоахим Майснер з Кельну, також іноземні друзі Мечислава Мокшицького. Окрім того, сюди приїжджають гості з Кракова і Києва, які проводять катехизи для дітей, молоді та дорослих.

8.У церкві зберігається ряса св. Івана Павла ІІ, яку подарував храмові М. Мокшицький 2011 року з нагоди беатифікації Папи. Цю рясу Святіший Отець носив на собі протягом багатьох років, а коли вона зносилась, то одягав її лише у своєму домі.

9.Також у костелі є мощі св. Яцек Одворонжа. Це перший польський місіонер, який побував у Києві. Коли там спалахнула пожежа, йому з’явилася Богородиця, що попросила винести свою статую з вогню. Пере війною у Львові був пагорб, названий на честь цього святого.

10.При церкві св. Архангела Михаїла діє охоронка для дітей дошкільного віку. Це своєрідний дитсадок ім. блаженного Едмунда Бояновського, яким опікуються сестри-монахині.

Юлія Бойчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про храм Зіслання Святого Духа

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ