Фото: Радіо Свобода

Петро Порошенко підписав закон про мову

15 Травня 2019 в 16:54

Президент України Петро Порошенко 15 травня підписав закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

«Цей закон аж ніяк не зачіпає жодної мови нацменшин, які проживають в Україні. Ми намагалися врахувати думки всіх зацікавлених сторін, які сповідують державну політику», — зазначив Петро Порошенко.

25 квітня народні депутати ухвалили закон № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. За це рішення проголосували 278 парламентарів.

Згідно з законом, медична допомога, обслуговування на транспорті і у публічних закладах має бути українською. Комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською мовою або мовами Євросоюзу.  На телебаченні, в інтернеті та друкованих ЗМІ, у театральних виставах та при дубляжі кінофільмів також використовуватимуть українську.

У кожному місці розповсюдження друкованих ЗМІ україномовних газет та журналів має бути не менше 50%.

Але це не поширюється на мову приватного спілкування та релігійних обрядів.

Передбачається, що в Україні створять Нацкомісію зі стандартів української мови. Також має з’явитися посада уповноваженого із захисту української мови.