Фото: Сихів Медіа

Львівська міськрада планує заборонити клаптикове утеплення фасадів

3 Січня 2019 в 17:53

У мерії Львова підготували проект рішення виконавчого комітету, яким, з-поміж іншого, передбачена заборона клаптикового утеплення фасадів.

Окрім цього, проек передбачає заборону утеплення будинків, які є пам’ятками архітектури та заборону проведення утеплення в будинках, які є в межах історичного ареалу, але не є пам’ятками архітектури без відповідних дозволів управління охорони історичного середовища.

Підготовка цього рішення спричинена змінами, внесеними вкінці минулого року до Постанови Кабінету Міністрів.

«У червні 2017 року була прийнята Постанова Кабінету Міністрів, якою затверджено перелік будівельних робіт, які не потребують отримання дозволів. До цієї Постанови минулого року внесли доповнення, відповідно до яких не буде потребувати погодження утеплення фасадів будинків. Цими доповненнями передбачено не лише утеплення фасадів, але й дахів, підвалів, цоколів. З точки зору ефективного енергозбереження — все правильно, але щодо архітектури в історичних містах, то такий підхід може завдати значної шкоди, адже декор будинків буде цілком знищено. Адже ми знаємо випадки, коли в будинках, які не є ні пам’ятками архітектури і не мають історичної цінності, проводять клаптикове утеплення, клаптикове фарбування, яке не додає як краси будинку, так і не сприяє енергозбереженню», — розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Аби запобігти цьому, у Львівській міській раді підготовали проект рішення виконавчого комітету. Його винесуть на розгляд після юридичних погоджень, а потім скерують лист до Кабінету Міністрів.