Фото:  ONLINE.UA

 

Як під час карантину отримати грошову державну допомогу з безробіття: що змінилося

30 Березня 2020 в 13:26

Кабінет міністрів на період дії карантину дозволив надавати статус безробітного одразу після подання ним заяви, а допомога з безробіття призначатиметься з першого дня після реєстрації. Відповідне рішення Кабмін прийняв 29 березня цього року, про це повідомили у Міністерстві розвитку економіки. Рішення вступить в силу після оприлюднення. 

Кабінет міністрів України збільшив бюджет Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на 500 мільйонів гривень для допомоги громадянам, які залишилися без роботи. Також було введено низку змін для спрощення отримання статусу безробітного для громадян України, які внаслідок впровадження карантину залишилися без роботи.

Що змінилось

До безробітного не буде застосовуватись семиденний період для активного пошуку підходящої роботи. Особі відразу надаватиметься статус безробітного без необхідності протягом 7-ми днів відвідувати співбесіди з роботодавцями. В цей період співробітники служби зайнятості будуть підбирати можливі варіанти підходящої роботи, формуватимуть комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та особисто зареєстрований безробітний, для працевлаштування або здійснення іншого виду зайнятості.

Тобто, допомога з безробіття буде нараховуватися з першого дня після звернення.

Ще одна важлива зміна – зареєстровані безробітні зможуть не відвідувати службу зайнятості протягом 30 і більше календарних днів (комунікація зареєстрованих безробітних і працівників служби зайнятості відбуватиметься дистанційно — телефоном, електронною поштою).

У випадку, якщо ви втратили роботу через карантин, маєте на руках трудову книжку з внесеним туди записом про звільнення, скористайтеся можливістю отримати державну підтримку на цей час. 

Як отримати статус безробітного дистанційно

Пакет документів, який потрібно зібрати, щоб отримати статус безробітного, залишився незмінним.

Це копія паспорта, ідентифікаційного коду, документи про освіту (від шкільного свідоцтва до дипломів), копія трудової книжки із записом про звільнення. Усі документи потрібно завірити власним підписом. Тобто, у правому нижньому кутку кожної копії потрібно поставити свій підпис. Потрібно написати також свій номер телефону на окремому аркуші.

У період карантину Львівський центр зайнятості просить надсилати документи на електрону пошту — misto@locz.gov.ua, телефон для довідок — (032) 244-59-89, (032) 245-79-90, (032) 244-59-77.

Після отримання документів, з вами зв’яжеться представник центру зайнятості та пояснить, що робити далі, куди будуть перераховувати кошти державної допомоги з безробіття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дистанційні послуги ЦНАПу Сихівського району.