У 12 сихівських будинках провели енергоаудит. Що це таке і як долучитись до програми

Опубліковано:
Сихів, 23 липня 2018

Фото: Сихів Медіа

 

Сихівському районі провели енергоаудит 12 будинків, який дозволяє мешканцям багатоповерхівок зрозуміти, як зменшити витрати тепла та як економити на комунальних послугах.

У межах проекту «Енергоефективний район Львова», який реалізує в Україні GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва) у співпраці із Львівською міською радою, мешканцям 12 сихівських будинків провели енергоаудит. Вони отримали рекомендації як модернізувати свій будинок, щоб зменшити витрати тепла та економити на комунальних послугах майже на 50%.

Енергоаудит будинку проводили для усіх 12 ОСББ, які стали учасниками проекту «Енергоефективний район Львова» за адресами:

  • вул. Антонича 2, 4, 16, 26, 32;
  • Драгана, 8;
  • Гната Хоткевича, 14;
  • Олександра Довженка,14;
  • Коломийська, 18;
  • Кирила Трильовського, 5;
  • Кос-Анатольського, 14;
  • Сихівська, 26.

«Ці будинки розташовані на визначеній проєктом території та були обрані на конкурсній основі відповідно до певних критеріїв серед усіх ОСББ, які подавали заявки на участь в проєкті. Територія проєкту відповідає частині території Сихова, де за кошти грантової програми ЄБРР на замовлення ЛКП «Львівтеплоенерго» встановлюють індивідуальні теплові пункти», — розповіла виданню Сихів.Медіа координаторка проєкту «Енергоефективний район Львова» Оксана Олійник.

Серед критеріїв відбору обов’язковою умовою було успішне функціонування ОСББ в будинку протягом останніх шести місяців, а також, щоб частка домогосподарств-отримувачів субсидій становила від 10-20% і більше. Також брали до уваги попередній досвід участі ОСББ в інших програмах термореновації. Важливу роль відігравала готовність голови правління ОСББ взяти на себе відповідальність за участь в проєкті GIZ та у програмі «Енергодім» Фонду енергоефективності.

Наступний крок для будинків-учасників проєкту — це подача заявки від ОСББ до Фонду енергоефективності для участі в Програмі «Енергодім». Завдяки державній програмі, співвласники ОСББ зможуть отримати 70% компенсації на комплексну термомодернізацію будинку. Фінансову та консультаційну допомогу цим будинкам також надає GIZ та Львівська міська рада.

Серед основних заходів, які допоможуть модернізувати будинки на Сихові та підвищити їхній клас енергоефективності, — утеплення стін сертифікованими енергоефективними вогнетривкими матеріалами, заміна старих вікон на нові, встановлення за підтримки Львівської міської ради та ЄБРР модульних теплових пунктів та модернізація й утеплення внутрішньобудинкових мереж.

Як розповіла нам координаторка проєкту «Енергоефективний район Львова» Оксана Олійник, такий енергоаудит планують провести ще раз, але точної дати поки що назвати не можуть, тому слідкуйте за оголошеннями і початком нової хвилі подачі заявок на участь у проєкті  за посиланням.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те, які програми співфінансування ремонтних робіт є для житлових будинків, а також про особливості нових форм управління будинком. 

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ