Фото: Сихів Медіа

Волонтери розмалювали сірий паркан для діток реабілітаційного центру «Джерело»

16 Серпня 2019 в 17:55

Вже третій день у реабілітаційному центрі «Джерело» працюють волонтери.  Вони розписують паркан навколо центру для дітей, які тут навчаються.

Волонтерки, Ліля та Соломія, вже декілька днів допомагають реабілітаційному центру Джерело прикрасити огорожу. Про таку ініціативу дівчата дізнались випадково.

«Ми гортали стрічку новин у фейсбуці і побачили, що центру потрібна допомога, тож вирішили долучитись. Спочатку ми зчистили старий малюнок зі стіни, а зараз наше завдання — нанести  основний фон для майбутнього малюнку. Досить цікава робота, ми вже навчились як подібне можна зробити у своєму будинку», — сміються дівчата.

 

 

Реабілітаційний центр «Джерело», який надає реабілітаційні, соціальні та психологічні послуги дітям та молоді з інвалідністю. Ще 26 роки тому, два батька дітей з інвалідністю та волонтерки з Канади, створили цей заклад. З 1993 року центр існував за кошти благодійників, а 15 років тому, щоб залучити кошти міського бюджету, створили комунальну установу. 

Для дітей, які прийдуть сюди вже другого вересня на навчання, розмальовують стіну з терапевтичною метою. Адже на вулиці вони проводять багато часу: прогулюються, сидять на лавочках, працюють на грядках та в теплицях.

Зображення, яке намалювали батьки ще вісім років тому, потускніло та облущилось. «На одній частині стіни був намальований вовк з казки про Червону Шапочку. З часом, цей вовк облупився і став виглядати ще страшніше», — розповідає координаторка проекту Аня Осадчук.

 

 

Цього разу організатори врахували минулий досвід і подумали про те, щоб малюнок на стіні тримався довго, тому вибирали відповідні фарби. «Я хотіла, щоб зображення було нескладне, аби його з легкістю можна було оновити з часом. Для малюнків ми обрали брендові кольори нашого центру», — додає Аня Осадчук.

Допомогти з розписом погодилась художниця з Києва Настя Шингур. Дівчина спеціально на кілька днів приїхала зі столиці. «Мені завжди хотілось спробувати зробити малюнок у великому форматі. Не часто трапляється така нагода  розмалювати стіну законним способом, та ще й коли тобі дають фарбу. Я придумувала малюнки, робила контур зображення на паркані, а волонтери вже його розфарбовували. Сьогодні ми працюємо над  деталями», — говорить Настя.

Координаторка проекту Аня Осадчук каже, що зовнішня стіна теж потребує оновлення. Приступити до робіт планують у вересні: на одній частині професійні художники нанесуть графіті, а на іншій – пропонують долучитись всім,  хто має бажання помалювати.

Натисніть на фото, щоб подивитись всю галерею.