Фото: Zaxid.net

У Львові розробляють перший мобільний додаток про українську класичну музику

6 Серпня 2020 в 16:30

Проєкт Ukrainian Live Classic – це мобільний додаток та медіаплатформа, яка покликана зібрати найкращі та найцікавіші зразки української класики. Його створює громадська організація Collegium за підтримки Українського культурного фонду. Слухати професійні записи української класики й дізнаватися більше про українських композиторів у ньому можна буде безкоштовно.

Робота над додатком почалася у липні. Очікується, що з жовтня UL Classic буде доступний в Apple Store та Google Play Market.

«Такі додатки пишуться зазвичай понад рік. Чотири місяці – це надзвичайно короткий строк, який став можливий, перш за все, завдяки нашому американському партнеру, який має багатий досвід у некомерційних IT проєктах, співпрацює з Apple», – каже Володимир Ольшанський, співтворець додатку.

В додатку UL Classic можна слухати аудіо в якості 320 кбіт/сек та відео з роздільною якістю 1080 HD. Користувач може обирати музику певного композитора чи слухати настроєві плейлисти. Треки також будуть посортовані за історичним стилем (бароко, класицизм, романтизм, тощо), жанром (інструментальна, вокальна, симфонічна музика).

Записи можна зберігати та переслуховувати в додатку, навіть в режимі офлайн. Проте віднайти скачаний файл у папках телефону просто неможливо, тож від піратів UL Classic буде захищений.

Також буде доступний режим switch-to-audio, що дозволяє слухати відео та продовжувати займатися своїми справами. Якщо ж ви маєте вдома великий smart TV, то зможете транслювати на екран відеоконцерт чи аудіоальбом завдяки функції cast.

У додатку не буде платної реклами. Його монетизація буде здійснюватися через систему «донейтів». Фінансування на розробку додатку виділив Український культурний фонд.

Одна з головних ідей проєкту – зробити класику привабливою. Відправною точкою став логотип авторства Володимира Ольшанського. В його основі – візуальний стиль Ukrainian Live, розроблений дизайнеркою Львівського органного залу Юлією Пендрак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Турецький телеканал BeinIZ зніматиме документальний фільм про Львів