Фото: TSN.ua

У Львові надрукували майже 800 книг шрифтом Брайля

7 Жовтня 2020 в 13:17

Вже цієї п’ятниці по всій Україні розповсюдять 780 інклюзивних книжок для дітей, які створили у Львові. Більш ніж 50 установ для незрячих дітей отримають книги з кольоровими рельєфними малюнками та аудіоверсіями.

За друк книг та оформлення взялися співробітники ресурсного центру НУ «Львівська політехніка», а озвучку –  учасник вокальної формації «Піккардійська терція» Ярослав Нудик. Координатором проєкту стала незряча науковиця і громадська діячка Оксана Потимко. Його вартість – 320 тисяч гривень.

Книги отримають 12 спеціальних шкіл-інтернатів для незрячих дітей (Львів, Київ, Одеса, Харків, Житомир, Запоріжжя, Слов’янськ на Донеччині та Рубіжне на Луганщині, Черкаси та інші), 13 обласних бібліотек для дітей (Дніпро, Чернівці, Чернігів, Київ та ін.), усі 23 обласні універсальні бібліотеки України, а також Центральна спеціалізована бібліотека для сліпих у Києві, ДНУ «Книжкова палата України», окремі профільні установи.

Також усі 10 видань доступні в електронному форматі на сайті, і, окрім шрифту Брайля, книги надруковані плоским, що дозволяє одночасно читати їх зрячим і незрячим дітям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “СВОЄ” — перший український профорієнтаційний марафон