Фото: Сихів Медіа

Ціна за проїзд в маршрутках Львова може зрости вдвічі

26 Січня 2021 в 16:25

Проїзд в громадському транспорті Львова коштує 7 гривень, цей тариф встановили 25 січня 2019 року. Тобто, ціна є сталою уже два роки. Проте на черговому засіданні транспортної комісії керівники підприємств, що організовують пасажирські перевезення в місті, заявили про потребу підняття тарифу.

“Тарифна політика зараз 7 грн у місті. Всі розуміють, що економічно обґрунтовано це має бути більше. Ми не кажемо, щоб львів’яни платили вже 12, 15 чи 17 грн. Готові і за 7 грн і навіть за 5 грн возити. Але різницю в тарифах нам мають повертати за рахунок бюджетних коштів і відшкодувань”, – розповів про тарифи на проїзд голова асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

Керівники різних транспортних компаній висловлювали спільну думку: необхідно прийняти економічно обгрунтовану ціну за проїзд. У 2019 році, коли встановили тариф 7 гривень, економічно обгрунтованою ціною була 8,20 копійок, тоді як на сьогодні, за словами директора АТП-1 Ореста Хамула, реальною ціною є 14 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автобус №40 повертається до свого маршруту.

Перевізники закликають, що потрібно піднімати ціну якнайшвидше, адже з кожним днем підприємства все більше влазять у борги.

“Тариф однозначно треба підняти найближчим часом. Адже чим довше тягнемо, тим більше ми влазимо у борги. Бо умовно кажучи, за пів року тариф піднімуть, а за цей час нових кредитів перевізники наберуть і вже новий тариф нічого не змінить у плані якихось якісних змін, і знову все те саме. Тарифи треба піднімати вчасно”, – сказав Ігор Самардак.

Також на засіданні розповіли, що на даний час у Львові близько 350 тисяч пільговиків різних категорій.

У Львові право на безкоштовний проїзд можливий для пенсіонерів, військовослужбовців, ветеранів війни та служби у внутрішніх органах, інвалідів війни, чорнобильців, інвалідів усіх груп, дітей шкільного віку та дітей з багатодітних сімей. Повний перелік за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Гаряча лінія” Львова більше не співпрацює з ПП “Компанія Астра”.