Фото: Максим Скленар

Точка зі сміттєвими контейнерами на Скрипника перетворилась на сміттєзвалище

23 Червня 2020 в 15:42

Вулиця Скрипника — одна з невеликих вулиць у Сихівському житловому масиві. Проте, тут розмістили аж декілька точок з сміттєвими контейнерами. Їх обслуговують різні компанії. Деякі прибирають сміття вчасно, деякі спустошують їх раз у декілька днів. Влітку це особливо помітно не лише завдяки мальовничому сміттєвому натюрморту, але й специфічному запаху, який посилюється від спеки.

Зокрема, біля ліцею «Еколенд», вчора, 22 червня, перший раз за чотири дні прибрали сміття. Контейнери були переповнені, люди уже складали пакети з відходами поза ними. І лише після нашого звернення на гарячу лінію міста компанія «ДВ Екосвіт» поспіхом прибрала переповнені сміттєві урни.

До того ми безуспішно намагались зв’язатися з компанією “ДВ Екосвіт” напряму, проте, жоден з шести контактних номерів не відповідав. Але навіть після приїзду сміттєзбиральної машини сміття забрали лише частково — контейнери для пластику, будівельне сміття, непотріб біля баків та сморід залишились на своєму місці.

Як розповіла місцева жителька Марія, ця компанія вже не вперше забуває про свої обов’язки і переповнені контейнери можуть стояти по декілька днів, очікуючи на вивезення. 

 

 

Однак, гори відходів — це лише частина проблеми. Через близьке розміщення смітників до огорожі ліцею, діти змушені займатись спортом в декількох метрах від звалища відходів, яке під впливом сонячного проміння виділяє специфічний запах та є джерелом різних інфекцій.

Окрім того, сміття приваблює дуже багатьох мешканців району — безхатьків, щурів, бездомних котів, а також зграя ворон і голубів майже постійно біля цих контейнерів. Вони є додатковими переносника різних інфекцій, які небезпечні не лише для дітей, але і для дорослих.

Зовсім неподалік від проблемних контейнерів розміщено сміттєві баки компанії «Санком», які на вигляд абсолютно чисті, доглянуті і не створюють ніякого дискомфорту мешканцям району.

 

 

Як ми уже писали, ми вирішили дізнатись, чому саме «ДВ Екосвіт» не справляється зі своїми обов’язками, але, слухавки від нас ніхто не взяв. І тому ми не змогли отримати коментар від них.

На Гарячій лінії міста прийняли наше звернення і пообіцяли вирішити проблему якнайшвидше. Сподіваємось, що відповідальна за цей безлад компанія схаменеться і нарешті почне займатись своєю справою як слід. Проте, постає питання доцільності розміщення сміттєвих контейнерів біля входу до території ліцею та у безпосередній близькості до дитячого спортивного майданчика.

Це при тому, що на вулиці Скрипника є ще дві точки зі збору сміттєвих відходів. А тому ми написали звернення на сторінці Гарячої ліній міста з проханням перемістити цю сміттєзбірну точку у інше місце.

А як справи зі сміттям на вашій вулиці?

Максим Скленар

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один день із роботи Сихівського дільничного.