Фото: РБК

Сихівчани просять облаштувати культурно-відпочинковий простір у пам’ять про блаженного отця Андрія Іщака

26 Червня 2020 в 16:37

У вівторок, 23 червня львів’янин Ігор Ступець за підтримки ГО СихівМедіа зареєстрував петицію щодо облаштування скверу та створення меморіального бюсту блаженному Андрію Іщаку. Петицію опублікували на сайті місцевих петицій.

Петиція “Створення скверу та встановлення меморіального бюсту блаженному Андрію Іщаку” є проханням львів’ян до депутатів ЛМР облаштувати неподалік вулиці Морозна 14, культурно-ландшафтний простір (сквер) та встановити монумент в пам’ять блаженнішого отця Андрія Іщака. Для того, щоб петицію розглянули депутати ЛМР, необхідно зібрати 500 підписів, до кінця збору залишилось 57 днів. Проголосувати можна тут.

“Отець Андрій Іщак – доктор богослов’я та священник Львівської єпархії. Під час Першої світової війни був польовим душпастирем. У 1918 році став префектом Львівської Духовної семінарії. З 1928 року викладав догматику нез’єдиненого Сходу і канонічне право у Львівській Богословській Академії. Свої професорські обов’язки поєднував одночасно з душпастирюванням у селі Сихові біля Львова. Науковою працею отець не тільки вписав своє ім’я золотими літерами у перелік українських науковців, а й здобув собі пошану, піднісши заслуги Богословського Наукового Товариства й Львівської Богословської Академії. Із приходом більшовицьких військ до Галичини почалися переслідування священників, проте отець Андрій не полишав своїх пасторських обов’язків.

26-го червня 1941 року отця доктора Андрія Іщака затримали більшовицькі солдати. Через декілька днів знайшли його тіло простромлене багнетами. 27 червня 2001 р. у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі Івана Павла ІІ відбувся обряд беатифікації (зарахування до блаженних) отця Іщака”, – розповів автор петиції.

Наступного року виповнюється 80 років з дня мученицької загибелі блаженного Андрія Іщака. Саме цієї скорботної дати пропонують реалізувати проєкт культурно-відпочинкового простору на Сихові. Ігор Ступець та ГО “СихівМедіа” пропонують реалізувати проєкт скверу та бюсту. Ініціативна група сихівських активістів за підтримки ГО “СихівМедіа” готова допомогти з облаштуванням скверу.

Детальніше про Андрія Іщака можна прочитати у статті.

Проголосувати за петицію можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 міфів про Сихівський район