5 міфів про Сихівський район

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Сихівський район – район Львова з найбільшою кількістю населення та цікавими історіями, які стають легендами і міфами. Проте, не усі міфи правдиві. А тому ми спростили декілька найпоширеніших міфів про Сихівський район! 

Сихівський район є найбільш заселеним районом Львова. До його складу входять  декілька мікрорайонів – Сихів,  Козельники,  Пирогівка,  Боднарівка, Персенівка, Новий Львів, Пасіки, частково Снопків і частково колишні угіддя села Зубра. Приріст населення району помітно збільшується з кожним роком, а разом з тим і кількість міфів. Ми упорядкували топ-5 найпоширеніших міфів про Сихівський район і спростували їх.

1. Сихівський район є одним з найстаріших районів Львова.

Центром нашого району є Сихів, селище, яке згадується в документах з 1409 року, і яке долучили до Львова і почали забудовувати типовими панельними будинками з 1979 року. А от Сихівському району, як адміністративній одиниці, всього лиш 20 років. Бо лише 10 лютого 2000 року голова Верховної Ради України Іван Плющ підписав постанову про створення Сихівського району, який раніше був частиною Галицького району.

“Утворити в місті Львові Сихівський район за рахунок земель Галицького району”, — йдеться у тексті постанови. 

 

 

2. Сихівський район є найкримінальнішим районом Львова.

Майже десять років тому Сихів справді входив до найбільш криміногенних районів України. Це було пов‘язано з безробіттям та бідністю людей. Варто зазначити, що статистично, чим більше населення — тим більший показник злочинності. 

Сьогодні ж Сихівський район є найспокійнішим районом Львова. До прикладу торік у Галицькому районі скоєно 2992 злочини, Шевченківському – 2245. Наступні позиції займають Залізничний,  Франківський та Личаківський райони. Сихівський посідає останнє місце, тут торік зафіксували 1822 злочини.  

3. Сихівський ліс чи не ліс?

Це улюблене місце відпочинку сихівчан.  І колись це справді був ліс. Зараз правильною назвою є  лісопарк ім. Івана Павла ІІ. Через парк веде брукована доріжка, обабіч доріжки встановлені ліхтарі та лавочки. Міська влада продовжує облагороджувати парк. Існує амбітний проєкт, за яким у парку мають бути велодоріжки, зони відпочинку та багато цікавого. Але його поки не реалізували.

 

 

4. Сихівський район є віддаленим та неблагополучним.

Тепер так думають лише люди, які давно не були у Львові. За останні декілька років Сихівський район та мікрорайон Сихів стрімко розвинувся в усіх напрямках. Новобудови на районі з’являються практично кожен день, а також нові торгівельно-розважальні центри, крамниці, супермаркети та інші об’єкти інфраструктури. Трамвайна колія та трамваї №4 і 8 суттєво вирішили проблеми транспортної розв’язки. Активно розвивається  й громадське середовище. Активісти разом з владними структурами облаштовують сквери, розчищають парки, проводять різноманітні заходи. Нерухомість району значно зросла в ціні. Тепер жити «на Сихові» навіть престижно.

5. Сихівський район не має історичної цінності для Львова.

Сихівський район і справді є новим для міста. Наприклад, у мікрорайоні Сихів не зустрінеш будівель в бароковому чи готичному стилі. Проте, мікрорайони Сихівського району мають багато об’єктів, які становлять історичну цінність.

В місцевості Персенівка (частина Сихівського району) відбувалися запеклі бої під час польсько-української війни. Багато кам’яниць Нового Львова будувались задовго до війни.

Також в Сихівському районі споруджена єдина автентична дерев‘яна церква на території Львова, датована 17 століттям і яка належить зараз греко-католицькій громаді. У 2001 році Україну з візитом відвідав понтифік Папа Римський Іван Павло ІІ. У Львові він провів зустріч з молоддю саме на Сихові. Що стало знаковим для нашої держави і увійшло в новітню історію України.

 

 

Леся Гаврилюк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про Іскру.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ