Фото: Сихів Медіа

На Санта-Барбарі впорядкують МАФи, озеленять площу та облаштують сухий фонтан

16 Серпня 2019 в 13:26

Площу перед торговим центром «Зубра» планують оновити. Тут збираються по-новому організувати рух транспорту, впорядкувати МАФи, висадити зелень та облаштувати сухий фонтан. Про це йдеться на порталі депутатів міської ради Львова.

Тут планують зібрати МАФи в одному місці та зробити їх естетично привабливими. Дві смуги для транспорту збережуть та розширять під місце паркування для зупинок автобусів: одна група зупинок буде сформована з південного боку для крупно габаритних міських автобусів, що мають тут кінцеву, а інша – ближче до трамвайної зупинки, аби пасажири могли одразу зручно перейти по новоствореному пішохідному переході. Заплановано, що там зможе зупинятись спарений тролейбус, який в майбутньому тут курсуватиме. Також прокладуть алею, висадять дерева, встановлять лавки та сухий фонтан.

«На сьогодні площа перед Санта-Барбарою – це суцільний хаос з нераціонально припаркованих машин , розкиданих усюди МАФів, які стоять своїми торцями то до вулиці, то до вітрин кафе – нагромадження усього найгіршого, що може бути в громадському просторі. І при цьому – все це під відкритим сонцем на асфальті – пательня просто», — говорить автор ідеї — архітектор та урбаніст Антон Коломєйцев.

 

 

Він вважає, що арки на будівлі «Санта-Барбари», які стали своєрідним символом, потрібно  залишати та лише осучаснити простір.  «Потрібно дати можливість торгівлі відкритися, зробити якісні вітрини, адже тут багато великих магазинів. Потрібно внести естетику. Ринок – це життя міста, ми лише хочемо підтримати усі процеси і надати йому естетичності. Та торгівля, яка  сформувалася ще в 90ті роки, вже не конкурує з сучасними торгівельними форматами . І це розуміють і покупці, і самі власники. Тут може народитися абсолютно новий простір – і для торгівлі, і для рекреації», — додає Антон Коломийцев. 

Зазначимо, що над концепцію оновлення території «Санта-Барбари» працювали урбаністи, архітектори, депутати міськради Львова, підприємці з самого Зубру-центру. Попередні напрацювання вже погодили у Сихівській районній адміністрації, однак, щоб вдосконалити проект мешканців району зберуть ще на громадське обговорення. Проект реалізовиватимуть коштом бюджету міста.