Поліція розповіла про ситуацію з домашнім насиллям у Львові

Опубліковано:

Фото: 112.ua

 

Сьогодні, 18 серпня на офіційній сторінці Поліції Львівської області оприлюднили дані щодо домашнього насилля в сім’ях Львівщини. Протягом останніх років тема домашнього насильства в Україні стає менш табуйованою, на виклики частіше прибувають правоохоронці, люди поступово розуміють, що побиття та знущання не може бути нормою. 

Уже майже рік, а саме з вересня 2019 року, на Львівщині працюють поліцейські мобільні групи з протидії домашньому насильству. Від початку року у Львові на оперативну лінію 102 надійшло близько 20 тисяч звернень щодо домашнього насилля. Також за цей період поліцейські винесли майже 1500 заборонних приписів, склали близько 4 тисяч протоколів про адмінправопорушення. На профілактичному обліку в поліції перебуває 4,5 тисячі кривдників.

На сьогодні працює вісім екіпажів мобільних груп поліції на Львівщині. Зазвичай за добу вони отримують до 10 звернень і половина з них підтверджуються. 

Правоохоронці розповіли, що зазвичай жертвами стають беззахисні люди, які бояться не лише поскаржитись на кривдника, але і просто говорити про те, що відбулось.

Здебільшого домашнє насилля зустрічається у неблагополучних родинах: відсутність грошей, алкоголізм, наркоманія або проблеми з “законом” одного чи кількох членів сім’ї. Зазвичай жертвами стають ті, хто не може себе захистити від агресії кривдника.

Необхідно наголосити, що домашнє насильство – це не лише побутові конфлікти чи бійки. Одним з видів домашнього насилля є економічний тиск, коли чоловік виганяє з житла дружину та дітей, або ж син, що випиває, постійно відбирає у літньої матері пенсію. У ситуаціях, коли матір примушує неповнолітню дитину жебракувати на вулиці або обмежує доступ до їжі чи особистих речей — це теж вид домашнього насилля.

Будь-які дії, що несуть загрозу життю та здоров’ю жертви – побої, ляпаси, травми тощо — фізичне насильство над людиною.

Правоохоронці розповіли про жахливий випадок, коли 14-річна львівська школярка викликала поліцію до власного дому, адже на її очах батько розбив голову мамі. Прибувши на місце події патрульні виявили, що усі дорослі в сім’ї дитини, включно з бабцею, були п’яними. Школярка адекватно відреагувала на приїзд поліцейських, розповіла про те, що трапилось. Її маму з тілесними ушкодженнями госпіталізували, батька доставили у відділок поліції, а дівчинку помістили у дитячий притулок.

Рідше, проте теж часто, мобільні групи виявляють випадки сексуального насильства. Нещодавно 40-річний п’яний зять намагався згвалтувати тещу, яка була вдвічі старша за нього. Жінці було складно самостійно пересуватись помешканням, зловмисник вигнав її з квартири у загальний коридор. Небайдужі сусіди бабці викликали поліцію,  кривдник отримав заборонний припис.

Проте, найчастіше на Львівщині зустрічається психологічне насильство, яке є супутнім до всіх вище описаних видів насилля. Залякування, цькування, образи, погрози та приниження – 80% з усіх випадків, які зафіксували мобільні групи за останні сім місяців роботи.

Куди звернутись, якщо ви стали жертвою домашнього насильства?

Перш за все необхідно зателефонувати на 102. Розповісти про скоєне може будь-хто: ви, сусід, свідок чи перехожий, головне — не мовчати. Мобільні групи працюють цілодобово та відразу відправляються за вказаною адресою. На місці події правоохоронці з’ясовують обставини, опитують свідків та учасників події, складають протокол. У випадку, якщо є ризик повторного вчинення домашнього насильства – виносять заборонний припис.

Також правоохоронці розповідають потерпілих про способи “виходу” з домашнього насильства. Та повідомляють про інцидент мобільним бригадам соціально-психологічної допомоги, співробітникам сектору ювенальної превенції, надають контакти безоплатної правової допомоги.

У випадку, якщо ви стали жертвою домашнього насилля, проте боїтесь повідомляти про це у поліцію, ви можете звернутись ряд профільних організацій, які займаються запобіганням та протидією домашнього насилля та насильству за ознакою статі:

  • Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству — 15-47 (працює цілодобово);
  • Національна ʺГаряча лініяʺ з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації — 0-800-500-335, або з мобільного —116 123 (працює цілодобово);
  • Дитяча ʺГаряча лініяʺ — 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;
  • Урядовий кол-центр — 15-45;
  • ʺГаряча лініяʺ Координаційного центру з надання правової допомоги — 0-800-213-103;
  • ʺГаряча лініяʺ Львівської області — 112;
  • Інформаційно-консультаційна лінія громадської організації ʺЦентр ʺЖіночі перспективиʺ — 2-962-962, або з мобільного — 067-674-07-70;
  • Телефон Довіри ʺСтавропігіонʺ (м.Львів) — 15-58;
  • ʺГаряча лініяʺ мобільної бригади соціально-психологічної допомоги людям, які перебувають у кризовій ситуації і потребують екстреної допомоги, у тому числі й постраждалим від домашнього насильства, при Львівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — 0−800−307−305 (усі дзвінки безкоштовні). Допомогу надають мешканцям Львова, Винник, Рудно та Брюхович;
  • Телефон Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — 032-261-09-42.

Більше про те, як ви можете допомогти жертві домашнього насилля, якщо вам відомо про інцидент, або ви стали його свідком, можна прочитати за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Сихові розшукують неповнолітнього хлопця.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ