Онкохворі діти потребують рятівників!

Опубліковано:

Фото: theukrainians.org

 

Одразу після Дня всіх закоханих в календарі стоїть складна, але дуже важлива дата про яку не усі знають. Тим не менше – ця дата і обізнаність про неї може врятувати чиєсь дитяче життя! Тому постарайтесь дочитати цей текст до кінця!

15 лютого – Всесвітній день онкохворих дітей, мета якого – нагадати людям про наявність цієї сумної проблеми. Дитяча онкологія на сьогодні займає 5-те місце серед причин дитячої смертності. Найчастіше у маленьких пацієнтів діагностують лейкози, злоякісні утворення головного мозку та лімфоми.

В Україні щороку діагностують онкозахворювання у майже 1,5 тисячі дітей. Ці діти гостро потребують донорських тромбоцитів для підтримання життєздатності організму. Проте, ситуація з донорством крові критична. Кількість хворих дітей щороку зростає, тоді як чисельність донорів тромбоцитів зменшується. Проблема навіть у тому, що 95% донорів крові не знають про можливість донорства тромбоцитів.

Тромбоцити виконують важливу функцію підтримання роботи кровоносних судин. Через особливості збору та обмежений час зберігання – це найдефіцитніший вид донорства крові. Специфіка збору тромбоконцентрату полягає в тому, що на відміну від цільної крові, яку можна зберігати до 42 днів в залежності від консервантів, термін придатності тромбоцитів становить всього 4 дні в спеціальному шейкері. Заморожувати чи консервувати тромбоцити не можна. Ще однією специфічною особливістю такого донорства є те, що донорами можуть бути тільки чоловіки без шкідливих звичок та серйозних захворювань в анамнезі. Загалом, існує цілий перелік умов для здачі тромбоцитів.

 

 

Для тромбоцитного донорства потрібно:

чоловіки (18-45 років), які не мають протипоказань до донорства;

– попереднє узгодження з лікарем/батьками хворої дитини;

– дотримання дієти перед здачею крові на тромбоцити (відмова від гострого, копченого, смаженого, соленого, молочних продуктів, горіхів, фініків та бананів, а також алкоголю);

– здача крові відбувається протягом 2х днів: 1 – збір та перевірка крові, 2 (може відбутись в будь-який інший день, коли вам назначить лікар за потреби пацієнта/тів у тромбоцитах) – повторний збір крові, яка проходить сепарацію та повернення у тіло донора без тромбоцитів.

За один забір у донора можуть взяти 200-450 мл тромбоцитів залежно від потреб хворого та його ваги; здача крові на другий день триває годину.
Після здачі крові на тромбоцити повинно пройти не менше 30 днів, перш ніж донор зможе здавати кров знову.

Благодійний фонд «Із янголом на плечі» протягом двох років допомагає онкохворим дітям з пошуком донорів тромбоцитів у Львові. На сьогодні база фонду налічує 107 донорів, тромбоцити яких рятують життя дітей нашого міста та області. Здати кров на тромбоцити можна у Львівському обласному центрі служби крові на вулиці Пекарська, 65.

 «Час, коли хворі діти найбільше потребують донорів тромбоцитів: коли вперше потрапляють у Західноукраїнський спеціалізований медичний центр і батьки ще не знають що і до чого, таким дітям якнайшвидше організовують збір тромбоконцентрату. А також вони вкрай необхідні дітям з рідкісною 4-тою групою крові та на свята, адже в цей час кількість донорів зменшується» — розповідає член правління фонду «Із янголом на плечі» Мар`яна. «Більшість благодійних фондів майже не займаються цим напрямком донорства, тоді як ми вирішили займатись саме збором тромбоцитів для онкохворих дітей”.

 

 

Донор Максим, який уже 18 років здає кров, розповідає, що зазвичай донорству передує особистий досвід, як це й було у нього. Товариш Максима потрапив у ДТП та потребував переливання крові, з того часу Максим став донором. Останні три роки Максим співпрацює з фондом «Із янголом на плечі», здає кров 4-5 разів на рік, веде здоровий спосіб життя, усіляко популяризує тему донорства крові, зокрема тромбоконцентрату. «Донор тромбоцитів – «золотий донор», — підкреслює він.

Статистичні дані свідчать про те, що здача крові серед чоловіків стає все менш популярною, що негативно впливає на збір тромбоконцентрату для онкохворих дітей. Це засмучує усіх, кого хвилює дана тема, адже донорами тромбоцитів можуть стати лише чоловіки. «Проблема донорства тромбоцитів в Україні – відсутність культури донорства», — зауважує Максим.

Тому, дуже важливо, щоби наше суспільство було якомога обізнанішим із цією проблемою. Адже, багато онкохворих дітей потребують вашої допомоги і часто для того, щоб врятувати дитяче життя, достатньо лише стати донором у потрібний момент.

Якщо Ви бажаєте стати донором,телефонуйте до координаторки по роботі з донорами Благодійного фонду “Із янголом на плечі” Христині Кацюба, тел. +38 (068) 349 26 55. 

Каріна Роханська

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ