Фото:Ігор Шолтис
Демонтаж Монументу Слави, що на вулиці Стрийській, розпочали цього тижня. Ми поспілкувались з ініціаторами демонтажу та представниками влади щодо робіт, які проводяться та майбутнього простору.
Демонтажні роботи відбуваються згідно з рішенням Виконавчого комітету ЛМР, яке прийняли 18 грудня минулого року, після завершення робіт частину барельєфу передадуть в музей Терору, а згодом на місці монументу з’явиться меморіал Українського воїна. Також за рішенням Виконком проведуть архітектурний конкурс.
“Це має бути той громадський простір, який чітко ознакуватиме позицію України, позицію здорового глузду. Простір буде подякою учасникам бойових дій, які сьогодні захищають Україну, гідність та європейські цінності,” — прокоментував заступник мера Андрій Москаленко.
Також Москаленко розповів, що на місці демонтажу працює проєктна інституція, виконавці робіт, працівники музею Терору та профільного управління. Та додав, що найближчим часом проведуть брифінг на якому детальніше розкажуть про проведенні роботи та архітектурний конкурс.
Ініціаторами демонтажу та облаштування нового простору є депутат Львівської міської ради Ігор Шолтис та координатор руху “Суспільство Майбутнього” Антон Петрівський.
“Ця псевдопам’ятка, на якій зображений красноармієць, що вбиває нашого бійця УНР розташована в кількох десятках метрів від Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Сагайдачного. Наші новоспечені вояки складають присягу на вірність Україні, а виходячи з академії проходять повз гранітні брили окупантів, проти дітей яких їм невдовзі доведеться воювати. Такого парадокса немає в жодній країні, яка шанує свою військову традицію та національну гідність. Такого парадоксу не буде й у нас”, — поділився думками Антон Петрівський.
Додамо, що новиною про демонтаж монументу поділився Ігор Шолтис на власній фейсбук-сторінці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На сихівському проспекті символічно висадили калину.