Фото: Сихів Медіа

МОЗ оновило показники для послаблення карантинних заходів

31 Травня 2020 в 14:03

Сьогодні, 31 травня МОЗ оприлюднило показники для послаблення карантинних заходів, наразі до послаблення карантину не готові в Києві та у п’яти областях України. Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Поки послаблення карантинних обмежень не відбудеться у Львівській, Волинській, Донецькій, Рівненській та Чернівецькій областях, а також у Києві.

Для переходу областей до другого етапу карантину необхідна відповідна епідситуація в кожній окремій області за визначеними критеріями. Встановлені МОЗ критерії відображають контроль за передаванням вірусу, рівень спроможності медицини в регіонах, закладів епідеміологічного профілю та системи охорони здоров’я в цілому протидіяти поширенню COVID-19.

Дотримання вищезгаданих критеріїв дають змогу контролювати епідемситуацію:

  • інцидентність (кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 000 населення) складає менш як 12 на 100 000 населення (тижневий рівень захворюваності на 100 000 населення в період умовного піку епідемії на території України + 50%);
  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50% (достатня кількість для забезпечення стаціонарної допомоги хворим за визначеного рівня захворюваності та з урахуванням резерву на випадок її зростання);
  • охоплення тестуванням не нижче за рівень інцидентності — тобто середня кількість тестувань (методами полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу) протягом останніх 7 днів складає понад 12 на 100 000 населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укрзалізниця презентувала ASMR-потяг на YouTube.