Громадяни старші 60 років переходять в режим ізоляції за постановою Кабінету міністрів

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Кабінет міністрів ввів нові обмеження щодо умов карантину, відтепер люди старші 60 років прирівнюються за обмежувальними умовами до тих, у кого є підозра на COVID-19.  Відповідна постанова з’явилася на сайті уряду 3 квітня.

Кабінет міністрів вимагає самоізоляції тих, хто має підозру на коронавірусну інфекцію або контактував із хворим, а також усіх людей, старших за 60 років, окрім тих, які виконують службові чи посадові обов’язки в інфраструктурі боротьби з пандемією.

Також особи 60+ не повинні контактувати з іншими людьми, окрім тих, з якими проживають. Якщо старші люди одинокі і не мають нікого, хто може про них подбати, вони можуть відвідувати магазини та аптеки в радіусі не більше 2 кілометрів від місця самоізоляції – але тільки в масках та з документами, що посвідчують особу.

 

 

Особи, які потребують самоізоляції, можуть внести дані про місце своєї самоізоляції та інформацію про засоби зв’язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров’я до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг за умови наявності технічної можливості.

 

 

Також додамо, що згідно з прийнятими змінами, на всій території України до кінця карантину діятиме заборона на:

  • з 6 квітня перебування в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
  • з 6 квітня переміщення групою осіб більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
  • відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
  • відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;
  • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу.

Постанова набуває чинності після опублікування в офіційному друкованому виданні.

Зазначимо, що за визначенням в українському законодавстві, громадським місцем вважається частина будь-якої будівлі чи споруди, куди можна потрапити постійно чи за графіком, вільно чи з обмеженнями. Сюди входять зокрема під’їзди, підземні переходи чи стадіони.

 

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ