Фото: Сихів Медіа

Поціновувачів музики кличуть на Міжнародний органний фестиваль та майстер-класи

14 Серпня 2018 в 13:56

З 14 по 26 серпня у Львівському будинку органної та камерної музики відбудеться Львівський органний фестиваль і резиденція. На відвідувачів чекають 13 концертів від європейських, американських та українських органістів й органісток, а також серія майстер-класів і лекцій.

Про це під час прес-конференції 14 серпня розповів заступник директора органного залу Тарас Демко.

За його словами, у рамках фестивалю музиканти і музикантки виконуватимуть як давні твори, так і найсучасніші. Відтак, вони продемонструють усі можливості місцевого органу.

Розпочинається фестиваль 14 серпня концертом органістки з Естонії Улли Крігул. Вона виконає п’ять творів, один з яких присвячений її донці — «Гімн блакитному небу» Кирвітса.

Протягом наступних трьох днів – 15, 16, 17 серпня — виступатиме Томас Меллан, молодий органіст та композитор із Франції. Він виконає твори Йоганна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта Сезара Франка, Ференца Ліста та ін.

«Моя перша програма покаже, як орган пройшов шлях до інструменту, який може імітувати оркестр. Друга програма показує той період історії, яким я цікавлюся найбільше — це музика кінця 19 століття. Також ця програма містить українську прем’єру твору Мессіана «Книга органів», де є імітація птахів. Для мене це дуже особливий твір. У третій програмі основним акцентом є фантазії. Там буде три великі твори Франца Ліста, Моцарта та інші», — каже Томас Меллан.

Окрім музичної частини, на фестивалі також діятиме Органна резиденція. Це серія публічних лекцій та майстер-класів, які, за словами Тараса Демка, має поглибити діалог у світі мистецтва.

«Молодим органістам часто немає, де займатися. Адже органний факультетів, факультативів в Україні дуже мало, вони в основному діють по церквах. Тож ми вирішили поєднати освітню і мистецьку програму», — пояснює заступник директора.

Органна резиденція є безкоштовним соціальним проектом. Вхід на публічні лекції вільний, а от на майстер-класи просять реєструватися, аби орагніст чи органістка знали, з ким працюватимуть. Реєстрація, а також детальна програма доступні на Фейсбук-сторінці Львівського органного залу.