Куди звертатися, якщо сімейний лікар не відповідає на запит

Опубліковано:

Фото: Твоє місто

 

Якщо сімейний лікар не реагує на ваш запит, потрібно звернутися до адміністрації закладу, де укладена угода. Тільки таким чином можна вплинути на такі випадки. Про це сьогодні розповіли під час щотижневого брифінгу щодо епідситуації в області.

«Для сімейних лікарів ця пандемія теж виклик та напружений період. Вони є на контакті 24 години на добу і зобов’язані реагувати на всі запити від пацієнтів. Однак, якщо трапляються якісь поодинокі випадки некоректної поведінки з боку лікарів, одразу інформуйте про це керівництво закладу. Не приїде швидка допомога до пацієнта, у якого температура 37. Є чіткі критерії, за якими екстрена допомога має приймати виклик. Серед них, зокрема, температура вище 38 градусів, яку неможливо знизити впродовж цілого дня, задишка, що з’явилася раптово, загальна слабкість. В такому випадку швидка не відмовить», – пояснила експерт департаменту охорони здоров’я ОДА з терапії та сімейної медицини Ірина Федак.

Навіть у випадку виклику машини швидкої допомоги, всі дії її лікарів узгоджуються з сімейним лікарем, адже ніхто краще за нього не знає про пацієнта та його анамнез.

«Екстрена медична допомога теж працює в посиленому режимі, тому додаткового навантаження варто уникати, адже вона може не потрапити до пацієнта, якому це реально потрібно. Окрім того, із настанням холодів ми прогнозуємо новий сезон захворюваності. Тому, варто бути уважнішим до свого здоров’я. Якщо є підвищення температури, з’явились якісь симптоми, варто звертатись до сімейного. Повідомити його про свій стан телефоном чи вайбером. Якщо нема підстав та потреб зайвий раз іти в поліклініку, не треба туди йти», – наголосила Ірина Федак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де в Сихівському районі можна здати вживаний одяг та взуття для потребуючих

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ