Фото: UA.news

Львівщиною шириться кір. Як вберегтися

14 Січня 2019 в 14:29

За минулий тиждень у Львівській області зареєстровано 625 випадків захворювання на кір. Про це повідомила головна епідеміологиня області Наталія Тимко.

За її словами, серед хворих 430 дітей та 195 дорослих. Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі 5 – 9 років. 73,7% хворих дітей не мають щеплень проти кору. Інфекційні відділення і стаціонари переповнені.

«По-перше, кожен сімейний лікар попереджав: не хочете вакцинуватись, готуйтесь захворіти, особливо під час спалаху. По-друге, інфекційні стаціонари не гумові. Основна мета — перепрофілювати відділення так, щоб хворі з проносом і ангіною, наприклад, не зустріли хворих на кір, — каже фахівчиня. — Ми не відмовляємо хворим у госпіталізації. Але під час спалаху можна жертвувати комфортом і кожному хворому ніхто не гарантує одномісної палати. Головне — надати медичну допомогу. Спалах – це надзвичайна ситуація, яка потребує розуміння».

Раніше ми вже писали, що кір — одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Кір — одна з головних причин дитячої смертності в світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі 30—40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень. Це означає 314 смертей на день, 13 смертей щогодини.