Як провести вихідні під час карантину: 10 ідей

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Вимушений карантин змушує нас проводити багато часу дома… а ще він змінив наші “ритуали вихідного дня”, такі як походи у кафе, кіно, театр, концерт чи просто шопінг. Щоб допомогти вам наповнити цікавим та корисним ваші карантинні вікенди, ми зробили добірку того, що можна робити вдома цими вихідними. Пропонуємо вам подорожувати світом, відвідувати музеї, послухати концерти, не виходячи з дому та багато іншого.

Займіться самоосвітою 

Ви давно мрієте зайнятися самоосвітою чи навіть освоїти нову професію? Почати малювати чи професійно співати? На щастя, сьогодні в інтернеті існує чимало онлайн-платформ, які безкоштовно надають таку можливість. Тисячі курсів за різними напрямками пропонують як українські, так і закордонні портали, а також – провідні університети світу. Ось кілька корисних посилань: Coursera, Лекториум, Prometheus.

Подивіться культові чи просто цікаві фільми

Чудовий спосіб підняти собі настрій під час карантину – насолодитися переглядом кіно. Подивіться нашу підбірку 10 фільмів для перегляду під ковдрою або 5 мультсеріалів з чорним гумором, які варто подивитись. Перевірте, скільки стрічок із цих списків вам ще залишилося переглянути. 

Також через пандемію компанія Netflix безкоштовно опублікувала підбірку фільмів на своїй  YouTube-сторінці. До кожної стрічки Netflix також опублікував освітні матеріали на своєму сайті. Фільми доступні англійською мовою, компанія буде поступово додавати субтитри різними мовами.  

Через карантин медіасервіс Megogo поповнив бібліотеку безкоштовних фільмів.

Послухайте онлайн-концерти у Львівській національній філармонії

Львівська національна філармонія підготувала свою відповідь коронавірусу: вони запустили цикл онлайн-концертів та трансляцій архівних аудіозаписів. У суботу та неділю у форматі аудіотрансляції можна буде познайомитись із архівними записами композицій та подій за участі музикантів і колективів філармонії.  Трансляція відбудеться на офіційній сторінці INSO-Lviv у Facebook

Посадіть на підвіконні овочі чи зелень 

Якщо ви уже поприбирали у квартирі, почитали книжок, подивились фільмів і шукаєте нову веселу і корисну справу для себе, ми пропонуємо вам зайнятись домашнім городо-садівництвом. З приходом весни нам всім хочеться поміняти свій раціон харчування та додати у меню більше свіжих овочів, зелені та фруктів.  

Вирощені своїми руками кріп, морква, зелена цибуля та інша городина зовсім скоро можуть потрапити на ваш стіл. А гарні вазони із зеленню стануть окрасою вашого балкону чи підвіконня. Що можна виростити у квартирі на підвіконні чи на балконі читайте у нашому попередньому матеріалі за посиланням. 

Послухати про архітектуру Львова 

Відома історикиня архітектури Тетяна Казанцева пообіцяла записувати розповіді про архітектуру міста Львова. Відео про вулицю Богуна, історичне вертикальне озеленення та Левинського уже з’явилось на YouTube. «Архітектура Львова vs Коронавірус», назвала свій цикл Тетяна Казанцева.

Подорожуйте віртуально на авто великими містами

Карантин карантином, проте, подорожувати хочеться вже зараз. Поки Україна не відновила авіасполучення, заходьте на сайт Drive & Listen та подорожуйте машиною по Києву, Стамбулу, Ізміру, Берліну, Гаваною, Токіо, Ріо-де-Жанейро, Парижу, Риму, Варшаві, Лос-Анджелесу, Мюнхену та Чикаго. 

Місцева музика радіостанцій допоможе вам відчути колорит іншого міста. Поїздку можна пришвидшити та вповільнити, а радіостанцію перемкнути. Також є функція «ввімкнення» вуличного шуму, якщо вам хочеться краще відчути місто та дорогу, а також і «вимкнення», якщо відволікає. 

Відвідати музеї України та світу

Розпочати віртуальний тур сімома українськими музеями  можна за посиланням.

У Київському квест-музей “Сила підпису” зібрані найцікавіші історії підписи, що змінюють світ, закінчують війни та рятують тисячі людей: від шумерів до наших днів. Відвідати музей можна онлайн за посиланням.

Закритий до особливого розпорядження найбільший паризький музей пропонує віртуальні екскурсії на спеціальному розділі сайту. Тут зібрані відео, які розповідають про різні виставки музею, про окремі експонати та відкриття.

Ви можете подивитись галерею музею д’Орсе, який розташований у Парижі. Тут розміщені сотні відомих робіт французьких художників, таких як  Моне, Мане, Сезанна, Ван Гога, Матісса та Гогена та багатьох інших.

Провести час із коханою людиною 

Самоізоляція створює можливість  по-справжньому поспілкуватись з партнером та просто повеселитися. Організуйте для себе романтичний пікнік на задньому дворі будинку чи балконі. Приготуйте легкі закуски та улюблені напої, одягніть літнє вбрання та проведіть разом з коханою людиною весняний день.

Також вдома можна влаштувати свій майстер-клас з малювання. Візьміть аркуші паперу, фарби або олівці. Можете навіть спробувати намалювати один одного. Це точно буде весело та незабутньо для вас. Або влаштуйте для себе кулінарний вечір – приготуйте улюблені страви чи щось новеньке, що може вам обом сподобатися. 

Впорядкуйте свій фотоархів

Якщо у вас назбиралось багато фотографій на комп’ютері чи в телефоні, саме зараз настав час їх впорядкувати! У наші дні змінився принцип фотозйомки — якщо раніше ми фотографували в основному з важливих приводів, то зараз, з появою смартфонів, ми фотографуємо спонтанно. В результаті у нас лежить купа фото з різним вмістом.

Перегляньте ваш старий фотоальбом та залиште дійсно цікаві фотографії. А ті, що на комп’ютері, перемістіть в хмарне сховище (сервери, на яких зберігаються дані користувачів), наприклад, Google фото чи Dropbox. Таким чином ви звільните місце на вашому комп’ютері чи телефоні та вбережете фотографії від випадкової поломки пристрою. 

У хмарному сховищі розсортуйте фотографії по папках (наприклад, “відпустка”, “хобі”, “їжа” або “селфі”). Особливо гарні і цінні можна запланувати роздрукувати, щоб створити потім з них паперовий фотоальбом чи фотокнигу. 

І звичайно зміцнити своє здоров’я та підняти настрій

Під час кризи важливо мати гарний настрій, адже самоізоляція б’є по нашому емоційному стану. Головним мотиваторами займатись спортом мають бути хороший настрій та бажання підтримувати своє тіло у хорошій формі. Тренуйтесь зранку і ви гарантовано будете відчувати себе бадьорим цілий день. Турбуючись про ваше здоров’я, ми записуємо для вас серію відео з тренуваннями на всі групи м’язів у домашніх умовах.  А також кожного вівторка, о 10:00 год проводимо онлайн-тренування. Слідкуйте за нашою сторінкою у фейсбуці та Youtube-каналом.

 

 

Вікторія Матевощук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звуки Сихова записали для нащадків.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ