Ніч на Івана Купала: у що вірили і чого боялися наші предки

Опубліковано:

 

Свято Івана Купала — одне з найдавніших українських свят, яке зберігає у собі спогади про магічну силу природи. Ніч з 6 на 7 липня, за повір’ями, дерева пересуваються з місця на місце, нечиста сила ходить по домівках, а загадані бажання справджуються.  

Чого не можна робити на Івана Купала

На Івана Купала не можна кропити водою вагітних, дітей і людей похилого віку. Вважалося, що нечисть, яка забирається з води на свято Івана Купала, все ще може завдати шкоди їхньому здоров’ю, оскільки і у жінок в положенні, і у дітей, і у літніх людей організм не настільки міцний.

На Івана Купала не можна спати, оскільки нечисть теж не дрімає, а намагається будувати підступи людям і їх домашній худобі.

Також щоб уберегтися від злих духів, наші предки розвішували в будинках і хліві кропиву, любисток, барвінок, вербу, конопель, полин … і навіть дзеркала і рвані чоловічі штани.

Прикмети та ворожіння на Івана Купала

У ніч Івана Купала дівчина може звити вінок і за ним дізнатися майбутнє. Потрібно поставити у вінок палаючу свічку і пустити в річку. Якщо вінок одразу потоне — суджений не любить. Якщо вінок далеко запливе, дівчина буде щасливою. А якщо свічка не згасне в полі зору вінка — дівчина проживе довге життя.

Перед сном незаміжні дівчата можуть покласти під голову подорожник, примовляючи: «Попутник-трипутник, ти живеш при дорозі, бачиш як старого так малого, покажи мені мого судженого». По ідеї, тоді в ніч на Івана Купала дівчині повинен приснитися супутник життя.

Щоб злодії обходили будинок стороною, потрібно покласти квіти жовтяниці в чотирьох кутах будинку.

Щоб збулося бажання, потрібно перелізти через дванадцять парканів.

Щоб захистити себе від відьом, на ніч потрібно покласти на порозі кропиву і папороть.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ