Онлайн Богослужіння та відкладені сповіді: розпорядження УГКЦ щодо карантину

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

У зв’язку з карантином Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розпорядився запровадити низку нововведень у церковному житті. Про це повідомляє Львівська Архиєпархія УГКЦ.

“У будь-яких ситуаціях Церква ніколи не припиняє своєї дії та свого служіння, однак у зв’язку з карантином чи іншими надзвичайними обставинами її духовне і церковне життя тимчасово може здійснюватися в іншій формі, ніж за нормальної ситуації. Попри це вірні мають законе право на молитву та здійснення спільнотних актів богопочитання. Оскільки, як це показує історія, не раз саме ревна і витривала молитва спільноти вірних спроваджувала на народ Боже благословення, Божу благодать, захист і порятунок”, — йдеться у розпорядженні.

Запроваджують нововведення як у щоденному житті, так і у церковному:

  •  Усі вірні повинні виявляти пошану один одному на безпечній відстані, встановленій відповідними приписами цивільної влади.
  • Духовенство має розяснувати вірним обмеження, накладені владою, стежити за дотриманням відповідної дистанції між людьми у храмах.
  • Потрібно подбати, щоб на церковне подвір’я були виведені гучномовці та щоб саме озвучення допомагало, але не перешкоджало вірним чи оточенню.
  • За будь-яких обставин чи викликів церковна спільнота не лише може, але й повинна задіювати сучасні засоби комунікації (радіо, телебачення, інтернет), щоб таким чином об’єднувати вірних у спільній молитві до Господа.
  • У випадку, якщо цивільна влада вирішить закрити храми чи введе надзвичайний стан, комендантську годину тощо, духовенству потрібно чекати на роз’яснення від Єпархіяльного Єпископа, як діяти в таких обставинах.
  •  Якщо людина захворіла чи відчуває у собі ознаки респіраторної інфекції, вона повинна залишатися вдома і звернутися до лікаря і тимчасово обмежити традиційні вияви вшанування святих ікон, статуй (фігур), розп’яття через дотик/прикладання/поцілунок, віддаючи шану поклоном (метанією).
  • Особи з «групи ризику», зокрема люди старшого віку та діти, можуть залишатися вдома і брати участь в богослужінні за допомогою сучасних засобів зв’язку (телебачення, інтернет, радіо), або єднатися духовно через молитву з усією церковною спільнотою та читати (або слухати) Святе Письмо. Усіх інших вірних теж до цього можна закликати.
  • Там, де це можливо, парох/адміністратор/настоятель повинен подбати про трансляцію недільної та святкової Літургії через інтернет (в онлайн-режимі і в записі). Заохочується транслювати богослужіння і в інші дні. Список храмів, з яких здійснюється трансляція, публікується на офіційній сторінці Львівської Архиєпархії (www.ugcc.lviv.ua).
  • При уділенні Святого Причастя забороняється радикально змінювати дотеперішній спосіб причащання, використовуючи одноразові ложечки чи уділюючи Святе Причастя на руку і під одним видом і т.п. Водночас вірним потрібно нагадувати, що не можна торкатись ложиці, а у разі, якщо таке сталось, священник має продезінфікувати її перед продовженням причастя.
  • При необхідності, Таїнство Хрищення і Миропомазання дозволено звершувати вдома, зазначаючи про це в метрикальній книзі.
  • Якщо священник слухає сповідь у сповідальниці, і між ним та каянником є решітка, то можна додатково накласти/наклеїти на решітку прозору плівку, щоб усунути небезпеку передачі вірусів. Там, де немає сповідальниці, священники повинні використовувати захисні медичні маски.
  • Вірним дозволено виконувати обов’язок щодо Великодньої Сповіді у часі після завершення загострення епідеміологічної ситуації.
  • Тривалість проповіді під час Божественної Літургії чи звершенні інших богослужінь не повинна перевищувати 10 хвилин, а хоровий спів можна замінити на спів дяка.
  • Під час здійснення Таїнства Подружжя, достатньо бути лише двом свідкам. Нареченим перед складенням присяги на Євангелії потрібно продезінфікувати руки. Дезінфекції підлягають також перстені і корони.
  • Духовенству дозволено звершувати Чин Парастасу і Похорону лише в сам день поховання померлого. Вірні під час поминальної процесії повинні дотримуватися відповідної дистанції, тоді як в помешканні померлого під час богослужіння може одночасно перебувати лише невелика кількість осіб.

Щодо розкладу парафіяльних богослужінь, необхідно вказувати час проведення Божественних Літургій та уділення Таїнства Покаяння. Там, де це можливо, настоятель повинен подбати про трансляцію недільної та святкової Літургії через інтернет (в онлайн-режимі і в записі).

Список храмів, з яких здійснюється трансляція, публікується на офіційній сторінці Львівської Архиєпархії —www.ugcc.lviv.ua

Також в УГКЦ дозволяють змінити правила постування: кожної п’ятниці (окрім загальниць і приписаних свят) стримуватися лише від м’ясних страв, тоді як в інші дні року дозволено споживати усі страви. Також у Велику П’ятницю дотримуватися посту, не споживаючи лише м’ясні страви і страви з набілу.

УГКЦ закликає особливо молитися за недужих, за працівників медичної сфери, за людей слабких і незахищених, за цивільну владу, яка несе відповідальність за безпеку, дочасне благо і здоров’я українського народу і усього людства.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ