Фото ілюстративне. Джерело: Еспресо.TV

Начальник поліції Києва запропонував декриміналізувати зберігання наркотиків

6 Серпня 2018 в 10:43

Начальник Головного управління Національної поліції України Андрій Крищенко вважає, що потрібно юридично розділити відповідальність за зберігання наркотичних засобів з метою власного вжитку й з метою поширення серед інших осіб. Про це він розповів в інтерв’ю LB.ua.

«Може, я висловлю крамольну думку і мене засудять багато колег, але я б зберігання наркотиків вивів би в адміністративну площину. Декриміналізувати. І чітко прописав зберігання з метою збуту, обсяг і кількість», — зазначив Андрій Крищенко.

Розділити ці два види зберігання він пропонує за вагою виявленої речовини.

«Якщо в кишені у людини цигарка — зрозуміло, що це для себе. А якщо у нього в кишені 10 пакетиків, розфасованих по цигарках, то це вже зберігання з метою збуту. І відсутність поділу сильно засмічує роботу. Тут ми знову повертаємося до проблем КПК (Кримінально-процесуального кодеку – ред.). Затримуючи людину з 2-ма грамами або з сигаретою, поліцейський це вилучає. Ми відкриваємо кримінальне провадження. Йдемо до суду, щоб отримати дозвіл на експертизу. Здаємо експертам, ті досліджують і кажуть: «Вибачте, тут три-чотири грами, а не п’ять». На кримінальну справу не вистачає, справу ми закриваємо. І таких справ дуже багато, тому що патрулі постійно працюють з такими людьми», — пояснив Крищенко.

При цьому він заявив, що виступає проти легалізації легких наркотиків: «Я — не прихильник легалізації, не вважаю, що це поліпшить ситуацію або наповнить бюджет».

Зазначимо, що декриміналізація — переведення певного правопорушення з царини кримінально-караної відповідальності до відповідальності адміністративної.