Фото: Сихів Медіа

Як у Львові пройшла акція протесту проти знищення культової мозаїки (ФОТО)

25 Липня 2019 в 17:18

24 липня, на вул. Володимира Великого, відбулась мистецька акція протесту. Активісти висловили протест проти знищення культової мозаїки з рибками українського митця Володимира Патика.

На вулиці Володимира Великого, на колишньому магазині «Океан», стіну якого прикрашала мозаїка з рибками українського митця Володимира Патика відбулась мистецька акція. Активісти разом із небайдужими львів’янами прийшли до будівельного майданчика, щоб висловити протест проти знищення мозаїки.

«У міської ради з забудовником немає ніяких юридичних домовленостей, що потрібно було оберігати мозаїку, як історичну спадщину, тому підстав для санкції практично немає. Якщо приєднається мер міста, депутати та громада, тоді з цим можна буде щось зробити. Хтось має відновити цю мозаїку, щоб показати іншим забудовникам, бізнесменам, що потрібно цінувати ті речі, які у нас вже є. Але енергетика місця вже втратиться. Митець вкладав туди національні символи, аби передати український дух», ‒ говорить реставратор Віктор Проданчук.

В ході акції учасники принесли до воріт забудовника два символічні траурні вінки, а також виклали камінці у червоному кольорі, який символізує кров. Залишки рідини активісти розлили на асфальт.

«Ми долучились до цієї акції, щоб показати, що є мистецтво, яке небайдуже для наших громадян. Надалі ми будемо слідкувати за іншими забудовники, аби вони належним чином відносились до витворів мистецтва та пам’яток архітектури», ‒ розповідає активіст Маркіян.

Нагадаємо, що 18 липня забудовник знищив мозаїку відомого художника Володимира Патика на колишньому магазині «Океан», що на вул. Володимира Великого, 25, у Львові.