10 фактів про вулицю Миколи Скрипника

Опубліковано:

Вулиця М. Скрипника — типова сихівська вулиця, яка часто опиняється у центрі уваги громади через низку запитань: розв’язка заторів, закон про декомунізацію, нетрадиційні для Львова релігійні конфесії. Пропонуємо вашій увазі “10 фактів” саме про цю вулицю.

1. Вулиця Скрипника знаходиться у Сихівському районі Львова та з’єднує проспект Червоної Калини з вулицею Вернадського. Забудова вулиці п’ятиповерховими будинками  велась у 1980-2000-х роках і дев’ятиповерховими у 1980-90-х роках. З 2010-х років на вулиці ведеться активне житлове будівництво.

2. Вулицю створено в 1989 році. Вона названа на честь Народного комісара освіти УСРР Миколи Скрипника, який боровся проти русифікації та проводив політику українізації у 1920 —1930-х роках. 

3. В Україні на сьогодні є 3 вулиці імені М. Скрипника — у Львові, в Калуші та в Харкові. А також до 2017 року на честь Народного комісара була названа сучасна вул. Миколи Лукаша у Києві, її перейменували в рамках закону про декомунізацію. 

4. Микола Скрипник у 2015 році був включений у список людей, які підпадають під закон про декомунізацію (процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, який розпочався в часи розпаду СРСР та знову активізувався під час Революції гідності). Проте після звернення в Facebook до одного зі співробітників УІНП, М. Скрипника виключити зі списку. Питання про декомунізацію вулиць імені Скрипника є відкрите і досі. 

5. В листопаді 2019 року студенти ЛНУ створили петицію “Про перейменування вулиці М.Скрипника на вулицю Г.Лаутерпахта”. За словами студентів М. Скрипник жодним чином не пов’язаний зі Львовом, тоді як Герш Лаутерпахта народився у Жовкві (1897 рік) та тривалий час жив у Львові. Чоловік став відомим у світі завдяки своїй правозахисній діяльності.

6. З парком Івана Павла ІІ межує церква «Голгофа» та богословська семінарія Львівського об’єднання церков Християн Віри Євангельської, які знаходяться за адресою вул. Скрипника, 2А. Комплекс збудували у 2006 році.

7. Влітку 2019 року було створено петицію «Стоп транспортному «Сихівському колапсу» (заторам)», у якій йшлось про реконструкцію частини дороги на проспекті Червоної Калини та облаштування смуги для повороту ліворуч на перехрестях проспекту Червоної Калини з вулицями Скрипника та Хуторівка. Петиція набрала потрібну кількість голосів для розгляду її депутатами ЛМР. Урядовці петицію підтримали, проте досі проєкт не реалізований.

8. На вулиці Скрипника, неподалік молитовного дому Голгофа, росте величний дуб, якому минулого року виповнилось 350 років.

9. Також влітку 2019 року створили петицію «За збереження паркового комплексу ім. Івана Павла ІІ на Сихові». Ця петиція створена на противагу попередній, її автор вважає, що будівництво дороги проходитиме вздовж парку ім. Івана Павла ІІ, а це суперечить плану реконструкції парку. Окрім цього реконструкція дороги не лише збільшить рівень загазованості та шуму, але й створить небезпеку для руху пішоходів та велосипедистів.

10.Для дітей на вулиці Скрипника, 15 (межа Зубрівського лісу) створили мотузковий парк «Тарзан». Парк пригод – це сезонний комплекс логічно пов’язаних перешкод, які розташовані на певній висоті над землею. Секції парку різних рівнів складності,  розраховані на підготованих екстремалів та новачків.

А для небайдужих мешканців пропонуємо приєднатись до групи Сусіди (вул. Скрипника) Сихів, де кожен може пропонувати власні ідеї, спільно вирішувати проблеми та просто обмінюватись корисною інформацією з сусідами.

Каріна Роханська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про вулицю Тернопільську.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ