Магія зимових свят залишає, інколи, помітний слід на зовнішньому вигляді. Збільшуються щічки, пару зайвих кілограм неодмінно з”являються на боках та животі.
Про те, як зберегти фігуру, не відмовляючи собі у святкових стравах, журналісти Сихів. Медіа поспілкувались з фітнес-тренером, нутриціологом Віктором Мандзяком.
Розпочався «український Рамадан»! Тижні свят вперто пророкують зайві декілька кілограм та прекрасно проведений час в колі сім’ї та друзів. Як не жертвуючи святом, залишитися в гарній формі?
Згідно традицій, наш «український Рамадан» означатиме масове переїдання. Але це не є критичною проблемою, якщо людина протягом тижнів декілька раз переїсть. За час святкування, людина може поправитися на кілограм- два. Це не страшно! Біда в тому, що після «українського Рамадану» немає ніяких компенсаційних дій, щоб ці два кілограми забрати.
Від наших традицій нікуди не втечеш. Люди приходять в гості, їх потрібно добре нагодувати, а в період свят смаколиків вистачає. Їжа неймовірно смачна, солодка, солона, жирна, солодко-жирна і це якраз саме та їжа, яку ми любимо. Плюс алкоголь, а він теж калорійний. Проте навіть ці додаткові пару кілограм дуже легко прибрати, просто сівши на дієту після свят.
Сімейні святкування. Поїздка до рідних не обійдеться без застілля з усіма можливими смаколиками. Як з’їсти все та не отримати «святкове пузо»?
Безумовно, потім потрібно компенсувати, з’ївши менше і вийти «в нуль». Переїдання в один день потрібно компенсувати гіпокалорійністю (ред. нестача денної норми калорій) в наступні дні.
Ви один з небагатьох, хто каже «їсти можна все» ?
Так. В сфері здорового харчування тотальна дезінформація, люди мислять так: або я їм все і це є неправильне харчування, або я їм окремі вибіркові продукти і це буде правильне харчування.
Проте, якщо брати правильне харчування (яке не шкодить здоров’ю) – це спосіб харчування, в якому не є заборона на якісь окремі продукти, а є потреба їсти все, що потрібно для здоров’я організму і не зловживати великими кількостями.
Де є та «золота середина» між відмовою в застіллі та класичним святковим переїданням?
Замислитися потрібно над тижневою кількістю калорій.
Припустимо, організм в добу потребує 2000ккал, тобто в тиждень – 14000. Якщо теща покликала на свято, то організм отримає 4000ккал, а решту – 10000 – буде їсти в інші дні. У тещі – перeїш, в інші дні – нeдоїш. В результаті і добре відпочинеш, і не пoпрaвишся. Класно? Класно! Але можна зробити так, що у тещі буде не 4000ккал, а 3000. Що треба робити?
Прийшов. Привітав тещу. Сів за стіл. Знайшов очима овочевий салат, нежирне м’ясо. Смачного. Попросив подати тарілку з фруктами. Ще раз смачного. Навіщо це все?
Таким чином заповниш шлунок некалорійною їжею, активуються шлункові механорецептори, відправлять до мозку аферентний сигнал ситості. А далі вже і калорійна їжа не на стільки шалено приваблює. І смачні домашні котлетки не влізуть вам у великій кількості.
Далі алкoголь. Уявіть собі святковий стіл без алкогoлю. Не уявляється? Отож. Не вживаєте – похвально. Якщо любите 100-200 грамів, знайте, алкоголь калорійний: грам етанолу – 7ккал. 50 грамів оковитої вам принесе 140ккал. А 100г, а 200? Рахуйте самі. Порада: уникайте напої, в яких крім етанолу є інші калорійні речовини. Десертні та напівсолодкі вина – ні; мартіні – ні; коктейлі – ні; пиво – ні; сухе вино – так; горілка, коньяк, віскі – так.
Отже, святкуйте на здоров’я і пам’ятайте, що знайти міру у всьому – стане запорукою гарного святкування, настрою і без шкоди вашій формі!