Зима в модульному містечку: як живуть переселенці на Сихові

Опубліковано:
Роман Балук

В четвертому та найбільшому на сьогодні львівському модульному містечку проживає близько 750 українців, які переїхали до Львова рятуючись від війни. Нове містечко звели для комфортного зимування переселенців, наразі його заселено уже на половину.

Тепле містечко облаштували на Сихові, поблизу вже існуючого “Маріяполіс”, в межах співпраці Міністерства розвитку громад і територій України та польського уряду, а також за підтримки Фундації Міжнародної Солідарності. Останнє збудоване містечко слугує зимовим житлом, натомість будиночки на території Стрийського парку, вул. Пулюя та на Сихові тимчасово “законсервували”, адже їхні мешканці переїхали у нові.

ВПО мешкають та харчуються в містечку безкоштовно, а також за потреби отримують психологічну підтримку. Побут люди собі облаштовують повністю самі: прибирання, прання, кухня тощо.

Загалом на території розташували 8 двоповерхових будинків, кожен з яких складається із 80 модулів. В новому містечку першочергово облаштували благоустрій навколо шести будинків за кошти Львова, ще біля двох будинків встановлять за сприяння Фундації Міжнародної Солідарності. Також на території містечка вже встановили вуличні меблі, а навесні висадять дерева та засіють газони.

Для повноцінного функціонування тимчасового житла, працівники ЛМКП “Львівводоканал” проклали понад 2 500 м водопровідних і каналізаційних труб та облаштували насосну станцію підкачки, а ЛКП “Львівсвітло” підвело електроенергію.

“Це доволі глобальний проєкт, адже це перше таке двоповерхове містечко у Львові. Ще два місяці тому ця територія була вільна, і ми її повністю підготували: від земляних робіт, до клінінгу містечок.

Основною перевагою цього містечка є те, що тут будиночки так званого коридорного типу. Люди, які живуть у модулях, виходять із кімнат не на вулицю, а у коридор, де краще зберігається тепло. Також  санвузли тут не окремими блоками, а всередині. Також в приміщеннях є їдальні, де люди можуть приготувати собі їсти та попрати речі. До слова, ці місця загального користування будуть під’єднані до генераторів. Таким чином, навіть у разі відключення світла будуть місця, де буде тепло та можна приготувати їжу”, – прокоментував заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бюджет розвитку Львівської громади на 2023: львів’яни можуть подавати свої пропозиції.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ